Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Argentīnas prezidente paraksta likumu par geju laulību legalizāciju

Argentīnas prezidente Kristīna Fernandesa Kirhnere, piedaloties geju kopienas pārstāvjiem, trešdien parakstīja Latīņamerikā pirmo likumu, kas legalizē viendzimuma laulības.

«Tagad mēs esam egalitārāka sabiedrība nekā pagājušajā nedēļā,» pēc likuma parakstīšanas paziņoja Kirhnere. «Tā ir lieta, kas mūs apvieno, nevis šķeļ.»

Lai gan daļa sabiedrības pret jauno likumu iebilst, pamatojoties uz reliģiskiem apsvērumiem, tam atbalstu izteikusi Kirhneres kreisi centriskā administrācija, un pagājušajā nedēļā to apstiprināja Senāts. Pēc 15 stundas ilgām debatēm par likumu balsoja 33 senatori, pret - 27, bet trīs parlamenta augšpalātas locekļi balsojumā atturējās.

«Mēs esam ieviesuši nevis likumu, bet drīzāk sociālu konstruktu,» uzsvēra prezidente, norādot, ka jaunās normas veicinās plurālistiskākas sabiedrības veidošanos.

Kā ziņots, pirmo viendzimuma laulību Argentīnā paredzēts noslēgt 13.augustā.

60 gadus vecais aktieris Ernesto Rodrigess Larrese un 61 gadu vecais Alehandro Vanelji, kuru kopdzīve ilgst jau 34 gadus, atļauju slēgt laulību saņēmuši no Buenosairesas Palermo priekšpilsētas municipalitātes, kas vēl pirms trim gadiem viņu lūgumu noraidīja.

Argentīnas Lesbiešu, geju, biseksuāļu un transseksuāļu federācijas vadītāja Marija Račida paziņojusi, ka, viņasprāt, apmēram tajā pašā laikā tiks noslēgtas vēl 100 viendzimuma laulības.

Savukārt Mehiko pilsētas varasiestādes piedāvā pirmajam Argentīnā salaulātajam geju pārim pavadīt bezmaksas medusmēnesi Meksikas galvaspilsētā.