Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Rīgas karte»: Rīgas dome var lemt par biļešu cenu samazināšanu

Uzņēmums «Rīgas karte», kas apkalpo elektronisko norēķinu sistēmu Rīgas sabiedriskajā transportā, ir apkopojis aizvadītā gada rezultātus un secina, ka Rīgas dome var lemt par biļešu cenu samazinājumu sabiedriskajā transportā.

Apkopotie dati rāda, ka e-norēķinu sistēma ir samazinājusi  uzņēmuma «Rīgas satiksme» izdevumus, portālu «Apollo» informēja uzņēmumā «Rīgas karte».

«Tāpēc, pateicoties tai, teorētiski Rīgas dome varētu lemt arī par biļešu cenu samazinājumu,» norāda uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Ēriks Morizurs, tomēr pieļauj, ka izdevumu samazinājumam nav būtiskākā ietekme uz biļešu cenām, tāpēc, nezinot citus aspektus, viņš nevar spriest, kas Rīgas domei liedz lemt par biļešu cenu samazināšanu.

«Rīgas Karte» arī turpmāk par e-norēķinu sistēmas uzturēšanu no «Rīgas Satiksmes» iekasēs par 5% mazāk, nekā tas sākotnēji plānots un paredzēts saskaņā ar līgumu.

Kopējās e-norēķinu sistēmas ieviešanas izmaksas Rīgā ir aptuveni 11 miljoni latu. Tieši tādu sabiedriskā transporta e-norēķinu tehnoloģiju, kāda pašlaik ir Rīgā, izvēlas simtiem pilsētu visā pasaulē, kur iedzīvotāju skaits ir no 100 000 līdz dažiem miljoniem.