Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vācijai piedāvā vēl vienu disku ar datiem par nodokļu nemaksātājiem

Atklātībā nonākušas ziņas par vēl vienu kompaktdisku ar datiem par tiem cilvēkiem, kas caur kādu banku Lihtenšteinā izvairījušies no nodokļu maksāšanas Vācijā, ceturtdien ziņo interneta medijs «The Local».

Kopumā nodokļos nenomaksātā summa tiek lēsta ap 500 miljoniem eiro (351,40 miljoniem latu).

Kompaktdisks pirms vairākiem mēnešiem ticis piedāvāts Vācijas federālās zemes Šlēsvigas-Holšteinas varasiestādēm. Tajā apkopoti dati par vairākiem simtiem cilvēku, kuri ar nodokļiem apliekamus līdzekļus uzglabājuši Lihtenšteinas bankā «Liechtensteinische Landesbank» (LLB), vēsta laikraksts «Süddeutsche Zeitung».

LLB ir otra lielākā banka Lihtenšteinā.

Gluži tāpat kā tās kaimiņvalsts Šveice, no kuras Berlīne šogad jau nopirka vienu šādu kompaktdisku, arī Lihtenšteina ilgi tikusi uzskatīta par tā dēvēto nodokļu paradīzi.

Tiek ziņots, ka pēc pārbaudēm, vai dati tiešām ir patiesi, Šlēsviga-Holšteina apsver iespēju iegādāties piedāvāto datu nesēju. Šis jautājums ir pārrunāts ar federālo Finanšu ministriju, taču galīgais lēmums vēl nav pieņemts.

Ja varasiestādes tiešām izšķirsies par diska iegādi, tā būs jau otrā reize, kad Vācija no Lihtenšteinas pirkusi zagtu informāciju. 2008.gadā Vācijas slepenais dienests par pieciem miljoniem eiro iegādājās datus par simtiem vācu uzņēmēju, sporta zvaigžņu un izklaides darboņu, kuri centušies izvairīties no nodokļu maksāšanas par aptuveni četriem miljardiem eiro.