Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ķīnieši interesējas par «airBaltic» iegādi

Ārvalstu investoriem ir pastiprināta interese par Latvijas lielo uzņēmumu iegādi. Piemēram, Ķīnas uzņēmēji ir ieinteresēti  nacionālās aviokompānijas «airBaltic» iegādē.

Par to piektdien intervijā Latvijas Radio paziņoja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras vadītājs Andris Ozols.

Ķīniešiem esot interese ieguldīt naudu Latvijā. Ķīnas uzņēmēji ir atklāti teikuši, ka viņus interesē aizstāvēt savas ekonomiskās intereses stratēģiskā jomā. Runa gan neesot par militāru interešu aizstāvību, bet gan par tautsaimniecību, paskaidroja Ozols.

Viņš pavēstīja, ka ārvalstu investoriem nenoliedzami ir interese par valsts uzņēmumiem, turklāt, jo stratēģiski svarīgās uzņēmums, jo lielāka ir šī interese.

Taču, Latvijai ir jādomā par salāgošanu – kurus uzņēmumus Latvija var izlaist no  savas kontroles, par to pretī saņemot darba vietas – lai tās paliek Latvijas iedzīvotājiem.

«Īpašnieku maiņa ne vienmēr nes labumu Latvijas valstij,» sacīja Ozols, piebilstot, ka dažkārt, ārvalstu investoriem iegādājoties kādu Latvijas uzņēmumu, ražošana tiek vai nu sašaurināta, vai vispār slēgta.

Bieži vien stratēģiskais investors ir realizējis savu programmu, kas nav Latvijas interesēs, viņš norādīja.