Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Irbe: man ir labi tā, kā ir

Bijušais Latvijas izlases vārtsargs Artūrs Irbe sacījis, ka trenēt Nacionālās hokeja līgas kluba Vašingtonas «Capitals» vārtsargus viņam ļoti patīk.

Irbe Vašingtonas klubā ir aizvadījis vienu sezonu kā vārtsargu treneris. Līgums bijušajam NHL vārtsargam ir uz vēl vienu sezonu. Irbe atzīst, ka jaunais amats ir interesants.

«Man patīk, man pat ļoti patīk» intervijā žurnālam «Klubs» saka Irbe. «Kad spēlēju, es nevienam nebiju gatavs savas zināšanas nodot. Maziem bērniem parādīt, pamācīt, tā ir cita lieta, bet mana līmeņa spēlētāju tagad audzināt un mācīt, lai viņš mani nokož? Nu, nē, lai viņš mani noķer, es nevienu nelaidīšu savā vietā! Bet tagad ir nākamais solis, un nu man šķiet, ka ir grēks nenodot savas zināšanas tālāk.»

«Ir labi spēlētāji, lieli talanti, kas visu spēli saprot, bet, ja viņi nav izmīcījušies cauri arī grūtajiem posmiem, ja viss nācis ļoti viegli un bez piepūles, tad viņi nekad nesapratīs, kāpēc tas puika, tas spēlētājs nespēj to izpildīt. Es domāju, ka mans talants nebija tik liels, man bija diezgan daudz kam jāizkožas cauri, daudz kas jāpārvar, tāpēc diezgan labi saprotu, kāpēc citam kas neizdodas.»

Karjeru joprojām turpina slavenais čehu vārtsargs Dominiks Hašeks. Irbem ir savs viedoklis šajā sakarā. «Bet kurš tad var tā vienkārši atiet? Nedomāju, ka tā ir nauda. Es domāju, ka viņam ir tas cīņas gars iekšā un nekur citur dzīvē viņš to neatradīs. Un es viņu nekādā ziņā nenosodu, Dievs, dod viņam veselību un lai viņam veicas. Es droši vien līdzīgi rīkotos, jo man arī hokejs ir dziļi sirdī, bet katram savs ceļš un visam savs laiks. Man ir labi tā, kā ir,» piebilst treneris.