Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

VID pārtver četrus ekskluzīvus kontrabandas auto

Divu nedēļu laikā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas kriminālpārvalde ir novērsusi kontrabandistu mēģinājumu cauri valsts teritorijai pārvietot četras zagtas ekskluzīvas automašīnas, tai skaitā, «Porsche Cayenne» un «Mercedes Benz ML 350», portālam «Apollo» pavēstīja VID Komunikācijas daļā. 

Automašīnu fotogalerija.

Pēc muitas dokumentiem spriežot, automašīnas bija paredzēts nogādāt Āzijā. Šobrīd tiek lemts jautājums par kriminālprocesu uzsākšanu.

20.jūlijā VID Muitas kriminālpārvaldes darbinieki, pārbaudot no kolēģiem Rīgas brīvostas muitas kontroles punktā saņemto riska informāciju, veica kontroles pasākumus eksporta procedūrai pieteiktām automašīnām - 2008.gada izlaiduma «Mercedes Benz ML 350» un 2009.gada izlaiduma «BMW 325».

Saskaņā ar muitas eksporta deklarācijām automašīnas bija paredzētas nosūtīšanai no kādas fiziskas personas Latvijā privātpersonām kādā Austrumāzijas valstī. Pārbaudot automašīnas, VID darbinieki konstatēja, ka vienai no tām ir viltots šasijas numurs, bet otrai tāda vispār nav. Tika atklāts arī tas, ka abām automašīnām ir viltotas tehniskās pases un valsts reģistrācijas numuri. Minētie fakti liecina par to, ka automašīnas, visticamāk, ir zagtas un tika veikts mēģinājums, izmantojot viltotu dokumentus, automašīnas pārvietot.

Savukārt 7.jūlijā VID Muitas kriminālpārvaldes darbinieki pārbaudīja divas vieglās automašīnas «Porsche Cayenne» - vienu 2008.gada izlaiduma, bet otru - 2009.gada, kas atradās uz dzelzceļa platformas uzkrautā konteinerā. Saskaņā ar muitas tranzīta deklarācijām šīs automašīnas bija paredzēts nosūtīt no kāda ASV reģistrēta uzņēmuma privātpersonām Tadžikistānā.

Pārbaudot informāciju, VID darbinieki atklāja, ka automašīnas patiesībā ir reģistrētas Vācijā un tās ir zagtas, un ir izsludināta to meklēšana.

Abos gadījumos lems par kriminālprocesa sākšanu par kontrabandu.