Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latgales Kultūrvēstures muzeja pamatos iemūrēs rēzekniešu vēlējumus

28. jūlijā plkst. 16.00 Latgales Kultūrvēstures muzeja jaunās ēkas pamatos tiks iemūrēti Muzeju naktī rakstītie rēzekniešu vēlējumi pilsētas nākotnei. Piedalīsies Rēzeknes KN sieviešu koris «Medicus» un princese Roze.

Latgales Kultūrvēstures muzeja ēku kompleksa rekonstrukcijas darbi strauji rit uz priekšu, jaunbūves pagrabtelpas jau gatavas, ir pienācis laiks atstāt simbolisko vēstījumu nākotnei. Jau 2008.gada maijā Muzeju naktī «Ceļš uz Rozes sirdi» aicinājām rēzekniešus un pilsētas viesus uzrakstīt savus novēlējumus muzejam un Rēzeknei. Šī gada 28.jūlijā plkst. 16:00 šos nākotnes vēlējumus iemūrēsim ēkas pamatos, lai rēzekniešu gaišo domu enerģija piepilda gan muzeju, gan pilsētu kopumā.

Rēzekne ir nesaraujami saistīta ar leģendu par princesi Rozi, kas ikvienu aicina pārvarēt šķēršļus un katram atrast laimi savā pilsētā. Ja mēs sevi apzināsimies kā Rēzeknes daļu un vēlēsimies uzņemties pienākumu sniegt savai pilsētai mīlestību, tad pēc gadiem noteikti piepildīsies Kuvix rakstītais vēlējums simboliskajā vēstījumā: «Novēlu Rēzeknes pilsētai augstāku ekonomisko izaugsmi un kļūt par konkurentu tādām pilsētām kā Ņujorka!»

Princese Roze aicina būt zinošiem un atjautīgiem, savukārt Rēzeknes KN sieviešu koris «Medicus» ieskandinās muzeja apkārti ar dziesmu, lai piepildītos arī grupas «New Buzz» vēlējums: «Lai Rēzekne mūžam dzīva visur – dvēselēs, sirdīs un prātos».

Projektu «Latgales Kultūrvēstures muzeja ēku kompleksa rekonstrukcija» finansē Rēzeknes pilsētas dome, ERAF.