Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bagatskim ir nojausma par sastāvu EČ finālturnīrā

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis komandas panākumu galveno atslēgu Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas turnīrā saskata spēlētāju prasmē darboties ātri un agresīvi gan uzbrukumā, gan aizsardzībā.

Līdz šim treniņos Latvijas izlases kandidātiem bija liela fiziskā slodze, taču gatavošanās turpinājumā pirms starta EČ kvalifikācijā lielāka uzmanība tiks pievērsta spēles niansēm un izpildījumam, aģentūrai BNS piektdien teica Bagatskis.

Līdzšinējās pārbaudes spēlēs ar Poliju un Ukrainu Latvijas basketbolisti parādīja, ka ar ātrumu un agresivitāti spēj radīt labas situācijas uzbrukumā, un to jāspēj izmantot. Jāmāk uzbrukumu novest līdz loģiskam galam - metienam, izskaidroja Bagatskis. Pagaidām spēlētāji bieži vien grib kaut ko vairāk, un tad seko kļūdas. Arī aizsardzībā treneris sagaida tādu pašu komandas spēli kā uzbrukumā - ātru, agresīvu un vienam otram palīdzot.

«Nedrīkstam atļauties stāvēt un kaut ko darīt lēni. Mūsu stiprā puse ir ātrums, organizēta un ātra spēle,» nešaubās Bagatskis.

Treneris sagaida, ka Latvijas izlase spēlēs atbilstoši savam meistarības līmenim un iespējām. «Esam jauni, agresīvi, un tādēļ arī vajadzētu spēlēt ātri, agresīvi, vēlams gudri,» paskaidroja Bagatskis. Lai gūtu panākumus, noteikti jāspēj realizēt pašu radītās iespējas, viņš uzsvēra.

Pēc lielām slodzēm izlases kandidātiem jāpāriet vairāk spēles režīmā, neaizmirstot par nepieciešamību uzturēt fizisko kondīciju. Sadarbības pilnveidošana un slīpēšana Latvijas izlases treniņos bija arī līdz šim, taču tagad tas tikšot darīts lielākos ātrumos. Kad smagākā treniņu daļa ir aiz muguras, spēlētāju darbības svaigumam vajadzētu uzlabot izpildījumu. Bagatskis sagaida, ka komandas spēlē pēc iespējas nebūs tehniskā brāķa.

«Iepriekšējās [pārbaudes] spēles spēlējām ar smagām kājām, tas bija redzams. Attiecīgajā sagatavošanās posmā tas bija pilnīgi normāli,» pastāstīja Bagatskis. Latvijas izlases galvenais treneris sagaida, ka spēlētāji pamazām kļūs svaigāki. «Redzēsim, vai tā būs. Tagad svarīgi pievērst uzmanību niansēm, izpildījumam, konkrētām lietām aizsardzībā, konkrētām lietām uzbrukumā,» viņš piebilda.

Par būtisku zaudējumu Bagatskis nosauca Ivara Timermaņa palikšanu ārpus sastāva savainojuma dēļ. Mazākas veselības problēmas «ar kājām un rokām» ir Artūram Štālbergam un Ernestam Kalvem, tādēļ par viņu iespējām palīdzēt komandai EČ kvalifikācijā Bagatskis izteicās ar piesardzību, atgādinot, ka minitraumas basketbolā ir gandrīz vienmēr.

Izlasē visvairāk kandidātu ir saspēles vadītāju pozīcijā un garajā galā, bet lielāku konkurenci Bagatskis vēlētos trešā numura pozīcijā, kur izkrita Timermanis ar savu tik noderīgo trīspunktu metienu. Tāpēc komanda saspēlē vairāk izmanto rotācijas ar mainīgām pozīcijām, taču Bagatskis neuzskata, ka kādā pozīcijā konkurence būtu pārmērīga, bet citur tās nebūtu vispār.

Savukārt basketbolistu atdeve treniņos un vēlēšanās strādāt, kā arī viņu motivācija ir pat pārmērīga, klāstīja Bagatskis, norādot, ka brīžiem pat jāslāpē spēlētāju vēlēšanās sevi parādīt. Arī kandidātu uzvedība ārpus basketbola laukuma trenerim galvassāpes nav sagādājusi, un viņš sacīja, ka šajā ziņā pat nav ko piebilst. Ja vasaras divus karstākos mēnešus spēlētājs pavada, piecas stundas dienā sviedrējoties treniņos, tas vien jau liecina par vēlmi ko sasniegt. «Citām lietām īsti nepaliek ne laika, ne spēka,» piemetināja treneris.

Karstās vasaras dēļ izlases kandidāti trenējušies arī līdz 30 grādiem piekarsušās zālēs, taču Bagatskis neuzskata, ka tas būtu kas slikts. Viens, ka jāizpilda izveidotais treniņu plāns, otrs - komandai ir vajadzīgi apgrūtinājumi, nevis darbošanās ideālos apstākļos, uzsvēra treneris.

Pārbaudes spēļu grafikā īstenojās Bagatska vēlmes dabūt pretiniekos Ukrainu ar viņu garā gala spēlētājiem, taču nepiepildījās cerības, ka nākamās spēles varētu būt pret Lietuvu, kas gatavošanos pasaules čempionātam sākšot vēlāk un varbūt arī neuzskatot Latviju par nopietnu pretinieku. Taču nākamo Latvijas pretinieci Zviedriju Bagatskis uzskata par labu izlasi, un sīksti esot arī igauņi. No Igaunijas izlases viņš sagaida, ka tā darbosies ierastajā stilā - ne paši spēlē, ne citiem ļauj. Bagatskis priecājas arī par gaidāmo pēdējo pārbaudes spēli pret Krieviju, kam ir labi centra spēlētāji.

Latvijas sastāvā nākamajām divām pārbaudes spēlēm būs nelielas izmaiņas, jo komanda uz Igauniju brauks ar 13 basketbolistiem. Bagatskis vēlas pārbaudīt vairākus spēlētājus viņiem neierastās pozīcijās, un divus vai trīs spēlētājus treneris vēl nav izvēlējies.

Arī par sastāvu EČ finālturnīrā Bagatskim ir nojausma, taču to treneris uzskata par priekšlaicīgu atklāt. Nav izslēgta iespēja, ka sastāvā netiks kāds būtībā labāks spēlētājs, kurš tieši pašlaik neizskatās tik labi. Bagatskis cer uz iespēju manevrēt ar spēlētājiem - treneris vēlas uz EČ kvalifikācijas turnīru komandā saglabāt 14 basketbolistus, lai atkarībā no pretinieku spēles stila varētu veikt izmaiņas sastāvā.

Pārbaudes turnīrā Igaunijā Latvijas basketbolisti svētdien spēlēs ar Zviedriju, bet pirmdien - ar laukuma saimniekiem igauņiem. Pēdējā pārbaudes spēle Latvijas izlasei būs 29. jūlijā izbraukumā pret Krieviju.