Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pēc skandāla Francijā pieņemts likums valsts karoga aizsardzībai

Pēc atklātībā nonākušās fotogrāfijas, kurā redzams, kā kāds vīrietis ar Francijas karogu noslauka sev dibenu, pieņemti jauni noteikumi šī nacionālā simbola aizsardzībai.

Turpmāk ikvienam, kurš tiks pieķerts, cenšoties «iznīcināt, bojāt vai izmantot karogu necienīgā veidā», tiks noteikts 1500 eiro (1054 latu) liels sods, teikts oficiālajā vēstnesī publicētajā likumā.

Tāpat sods tiks piemērots par tādu fotogrāfiju publicēšanu, kurās redzams karoga nepiedienīgs izmantojums, pat ja tās nebūs uzņemtas sabiedriskā vietā.

Šāda norma pieņemta pēc skandalozā gadījuma, kad martā kādā konkursā par uzvarētāju tika atzīts fotoattēls, kurā redzams vīrietis, kas ar Francijas karogu slauka sev dibenu.

Skandāls sākās, kad šī pretrunīgi vērtētā fotogrāfija tika publicēta Francijas nacionālajā laikrakstā.

Līdz šim par necienīgu uzturēšanos publiska pasākuma laikā pret valsts himnu vai karogu draudēja līdz sešiem mēnešiem ieslodzījumā un 7500 eiro naudassods.

Tomēr, lai varētu saukt pārkāpēju pie atbildības, incidentam bija jānotiek varasiestāžu organizēta vai ar tām saskaņota pasākuma laikā, taču tas neattiecās uz gadījumu ar plašu nosodījumu izsaukušo fotogrāfiju.