Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Arī pagājušajā nedēļā VDI saņemts iesniegums par karstumu darbā

Arī pagājušajā nedēļā Valsts darba inspekcija (VDI) saņēmusi vēl vienu darbinieka iesniegumu par karstumu un neatbilstošu vidi darba vietā, aģentūru LETA informēja VDI pārstāve Sarmīte Bunka-Briljonoka.

Pēc Bunkas-Briljonokas stāstītā, šis jau ir otrais iesniegums divu nedēļu laikā un abus VDI noteikti pārbaudīšot. Abas sūdzības esot saņemtas no valsts iestāžu darbiniekiem.

VDI saņēmusi arī anonīmas sūdzības par neciešamiem darba apstākļiem uzņēmumu telpās, piemēram, no atsevišķu veikalu darbiniekiem. Šīs sūdzības tiek izvērtētas, un tiks lemts par iespējamām pārbaudēm. Tāpat arī zvanījuši darba devēji, vēloties konsultēties par iespējām nodrošināt darbinieka veselībai nekaitīgus un drošus darba apstākļus.

VDI arī pārbaudījusi vairākas darba vietas, kā tiek ievērotas likumā noteiktās prasības attiecībā uz darba telpu mikroklimatu un darbinieka drošību un veselību, kā rezultātā darba devējam izdots rīkojums konstatēto pārkāpumu novēršanai.

Pagājušās nedēļas beigās un šīs nedēļas sākumā, samazinoties karstumam, samazinājušies arī interesentu zvani uz VDI konsultāciju tālruni saistībā ar mikroklimatiskajiem apstākļiem darba vietās, skaidro inspekcijā. Tomēr, atgriežoties karstumam, VDI prognozē, ka interese par to, kā rīkoties gan darba devējiem, gan darbiniekiem, noteikti atkal pieaugs. Tādēļ VDI aicina gan darba devējus, gan darbiniekus būt saprotošiem un pēc iespējas vienoties par darba laika organizāciju karstajos laika apstākļos, ņemot vērā, ka ilgstoši strādāt lielā karstumā darbiniekiem ir apgrūtinoši.

Kā ziņots, Darba inspekcija arī novērojusi, ka darbinieki izturas saprotoši pret pašreizējiem apstākļiem darba vietās.

VDI rīcībā ir informācija, ka, piemēram, daži būvniecības uzņēmumi, vienojoties ar darbiniekiem, organizē darba laiku tā, lai nebūtu jāstrādā karstajā svelmē. Līdz ar to darbs tiek sākts plkst.4 vai 5 no rīta un turpinās līdz plkst.10. Pēc tam ir garāka pauze līdz plkst.17 un tiek nostrādātas dažas stundas vakarā, kad kļuvis vēsāks.

Saskaņā ar Darba aizsardzības likumu darba devējs ir atbildīgs par nodarbināto drošību un veselību darbā, nodrošinot viņu veselībai nekaitīgu darba vidi.

VDI pārstāve arī atgādina, ka darba devējiem ir jāveic pasākumi paaugstinātas darba vides temperatūras iedarbības riska samazināšanai darbiniekiem, kuri vasaras periodā strādā atklātā saulē, piemēram, ceļu remontstrādnieki, lauksaimnieki, celtnieki un citu profesiju pārstāvji.

Bunka-Brilijonka darba devējiem iesaka nodrošināt atbilstošas atpūtas telpas, kurās iespējams atvēsināties, kā arī nodrošināt iespēju nodarbinātajiem izmantot dušu, darbiniekiem jābūt pieejamam dzeramajam ūdenim un darbiniekiem būtu jāstrādā apģērbā gaišos toņos, kas izgatavots no dabīga auduma, piemēram, lina vai kokvilnas, un jālieto galvassegas.