Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vairāk nekā puse jauno mediķu vēlas izbraukt no valsts

Vairāk nekā puse jauno mediķu vēlas izbraukt no valsts, un tas nozīmē, ka pēc kāda laika vairs nebūs, kas sniedz neatliekamo medicīnisko palīdzību un ārstē pacientus.

Šādu viedokli intervijā aģentūrai BNS pauda Latvijas Slimnīcu biedrības priekšsēdētājs Jevgeņijs Kalējs, atsaucoties uz Latvijas Jauno ārstu asociācijas veiktu pētījumu.

Slimnīcu biedrības vadītājs norādīja, ka pašreizējos apstākļos vēl joprojām saglabājas tendence mediķiem meklēt darba iespējas ārvalstīs, lai sakārtotu savu dzīvi un nopelnītu.

«Negribētu teikt, ka šī tendence ir pieaugoša, bet situācija visu laiku ir draudoša. Visu laiku aizvien jauni un jauni mediķi draud pārtraukt dabu vai to nesākt, kas ir īpaši raksturīgi jaunajiem ārstiem,» sacīja Kalējs.

Viņš pastāstīja, ka vairāk nekā puses jauno ārstu vēlme pamest Latviju ir «diezgan traģisks rādītājs». Jau patlaban 25% Latvijas ārstu ir pirmspensijas vecumā, un tas nozīmē, ka jau turpmāko piecu līdz septiņu gadu laikā no aprūpes sniedzēju loka pazudīs ceturtā daļa ārstu.

«Arī nākamais solis jau nemaz nav tik spīdošs, jo puse no tiem ārstiem, kas paliek, ir vecumā virs 45 gadiem. Tātad tuvāko 15 gadu laikā arī viņi beigs savu darbību. Un nav, kas nāk vietā,» paskaidroja biedrības vadītājs.

Patlaban gan nevarot runāt par izteiktu ārstu trūkumu kādā konkrētā medicīnas jomā, jo situācija dažādos Latvijas reģionos ir atšķirīga.

«Ir reģioni, kur trūkst anesteziologu, ir reģioni, kur trūkst traumatologu. ..Bet ir arī tādas vietas, kur trūkst teju visu specialitāšu ārstu. Piemēram, Valmiera ir tā, kas ir gatava dot darbu gandrīz visu specialitāšu ārstiem. Diemžēl ārsti izmanto iespēju, pirmkārt, aizbraukt no valsts un, otrkārt, nesadarboties ar valsti kā tādu, bet strādāt tikai privāti, kas, protams, nerisina neatliekamās palīdzības problēmas,» klāstīja Kalējs.