Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vācijā «Love parade» laikā izceļas panika: gājuši bojā vismaz 19 cilvēki

Vismaz 19 cilvēki gājuši bojā, bet vēl 340 guvuši ievainojumus Vācijas pilsētā Duisburgā ikgadējā «Love parade» pasākuma laikā, ziņo Vācijas mediji.

Traģiskā nelaime notikusi, jo pie pasākuma ieejas sākusies panika un lielā drūzmā cilvēki sabradāti.

Kamēr pasākuma vienā pusē notika traģēdija, otrā pusē turpinājusi skanēt mūzika un neviens neko par notiekošo nav zinājis.

«Love parade» idejas autors dj Motte jau paziņojis, ka notikušajā vainojami pasākuma organizatori. «Vai var tik vērienīgā pasākumā cilvēkus ielaist tikai caur vienu ieeju?» medijiem sacījis viņš.

Jāatzīmē gan, ka pasākums šogad atšķirībā no iepriekšējiem gadiem notika slēgtā teritorijā. Tiek ziņots, ka pasākumu kopumā apmeklējuši 1,4 miljoni cilvēku.

Četri no bojā gājušajiem ir ārzemnieki - pa vienam cilvēkam no Nīderlandes, Austrālijas, Itālijas un Ķīnas. Visi bojā gājušie ir vecumā no 20 līdz 40 gadiem.

Televīziju demonstrētajos kadros redzams, kā cieši viens otram piespiestie cilvēki pāri savām galvām palīdz evakuēt no pūļa mirušos un bezsamaņā nonākušies biedrus. Redzams arī kā daudzi cilvēki izmisīgi cenšas pārrāpties pāri nožogojumam un betona sienām, kas apjoza traģēdijas vietu.

Izglābušies festivāla apmeklētāji ar šausmām aprakstīja traģēdiju.

«Visur, kur es skatījos, bija cilvēki ar zilām sejām. Mans draugs mani izvilka no ķermeņu kaudzes, citādi es arī būtu mirusi. Es nekad nevarēšu aizmirst tās sejas. Mirušo sejas,» sacīja kāda meitene.

«Nebija nekādu iespēju izbēgt. Man priekšā bija cilvēku siena. Es baidījos, ka nomirušu,» laikrakstam «Bild» stāstīja 18 gadus vecais Mariuss.

Vairāki apmeklētāji arī pauda sašutumu, ka festivāls turpinājās.

«Tas, ka ballīte turpinājās, ir neprāts. Tā nav pareizi. Cilvēki turpināja dejot, kaut arī viņu draugi varbūt jau bija miruši,» sacīja 31 gadus vecais Luberts no Hannoveres.

«Pasākuma beigās organizētāji pat pateica: «Paldies par lielisko dienu».»

Kāds cits festivāla apmeklētājs, 22 gadus vecais Patriks norādīja, ka pasākums bijis ļoti slikti noorganizēts.

«Organizācija bija ļoti slikta. Pavisam ātri nebija atlikuši nekādi dzērieni, izņemot alkoholu, un kaut arī festivāla norises vieta bija pārpildīta, viņi turpināja ielaist cilvēkus,» sacīja Patriks.

Vācijas kanclere Angela Merkele pauda šausmas par notikušo traģēdiju.

«Jaunieši bija ieradušies izklaidēties. Tā vietā viņus sagaidīja nāve un traumas. Es esmu šausmās un dziļi noskumusi par šīm ciešanām,» teikts kancleres biroja izdotajā paziņojumā.