Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ASV aicina Ziemeļkoreju izvairīties no provokatīviem vārdiem

Pēc Ziemeļkorejas izteiktajiem draudiem pielietot pret ASV un Dienvidkoreju kodolatturēšanas līdzekļus, Vašingtona sestdien aicinājusi Phenjanu atturēties no provokatīvu vārdu izteikšanas.

«Mēs neesam ieinteresēti vārdu karā ar Ziemeļkoreju,» sacīja Valsts departamenta preses pārstāvis Filips Kraulijs. «Mums no Ziemeļkorejas ir vajadzīgs mazāk provokatīvu vārdu un vairāk konstruktīvas rīcības.»

Ziemeļkoreja sestdien piedraudēja ar kodolatturēšanas līdzekļu pielietošanu un gatavību sākt «svēto atomkaru» pret ASV un Dienvidkoreju sakarā ar Seulas un Vašingtonas kopīgi rīkotajām militārajām mācībām jūrā.

«Tas būs mūsu svētais karš ar amerikāņu imperiālistiem un dienvidkorejiešu marionešu režīmu, kuri tīši saasina spriedzi Korejas pussalā,» vēsta oficiālā ziņu aģentūra KCNA. Phenjana šos manevrus uzskata par «otro militāro provokāciju pret Ziemeļkoreju no Vašingtonas un Seulas puses».

Pirmā provokācija, pēc Phenjanas domām, ir starptautiskās ekspertu komandas maijā publiskotais slēdziens, kura «bez pierādījumiem uz Ziemeļkoreju uzlikusi atbildību par Dienvidkorejas korvetes «Chonan» bojāeju Dzeltenajā jūrā marta beigās».

Phenjana brīdina, ka šādos apstākļos Ziemeļkoreja «ir spiesta nostiprināt savus kodolatturēšanas spēkus, bet perspektīva atbrīvot Korejas pussalu no kodolieročiem kļūst arvien tālāka».

Otrdien ASV un Dienvidkorejas aizsardzības resoru vadītāji paziņoja par plašiem militārajiem manevriem 25.-28.jūlijā Korejas pussalas austrumu piekrastē, kas būs pirmās mācības vairāku mācību virknē.

Šajos manevros piedalīsies aptuveni 20 kuģi, tostarp aviācijas bāzes kuģis «USS George Washington», kā arī aptuveni 200 kara lidmašīnu. Tāpat piedalīsies aptuveni 8000 cilvēku no abu pušu sauszemes spēkiem, gaisa spēkiem, karaflotes un jūras kājniekiem. Manevros tiks praktizēta karadarbība pret zemūdenēm, degvielas uzpildīšana gaisā un kiberaizsardzība.