Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Love Parade» organizētāji paziņo par festivāla apturēšanu uz visiem laikiem

Ikgadējais deju mūzikas festivāls «Love Parade» vairs nenotiks, svētdien emocionālā preses konferencē paziņoja pasākuma organizētājs Rainers Šellers.

Pēc iepriekšējā dienā notikušās traģēdijas dziļi satriektais Šellers žurnālistiem paziņoja, ka, pieminot upurus, festivāls vairs netiks rīkots.

Stundu ilgajā emocionālajā preses konferencē bez Šelllera piedalījās arī Dīsburgas policijas un pilsētas administrācijas pārstāvji, kā arī traģēdijas seku novēršanai izveidotā krīzes komanda.

Dīsburgas prokuratūra pavēstīja, ka uzsākta krimināllieta par noziedzīgu nolaidību, kas novedusi pie cilvēku nāves.

Pirmais deju mūzikas festivāls «Love Parade» Vācijā tika sarīkots 1989.gadā, četrus mēnešus pirms Berlīnes mūra krišanas. Pirmo festivālu organizēja Matiass Rēings, kas pazīstams ar vārdu «Dr. Motte», ar savu toreizējo draudzeni Danieli de Pikjoto kā politisku demonstrāciju miera un starptautiskas sapratnes veicināšanai caur mīlestību un mūziku.

Kā jau ziņots, deju mūzikas festivālā «Love Parade» Vācijas rietumu pilsētā Dīsburgā pūlī sestdien līdz nāvei nobradāti 19 cilvēki, bet vēl aptuveni 340 guvuši dažādus ievainojumus.

Četri no bojā gājušajiem ir ārzemnieki - pa vienam cilvēkam no Nīderlandes, Austrālijas, Itālijas un Ķīnas. Visi bojā gājušie ir vecumā no 20 līdz 40 gadiem.

Bezmaksas brīvdabas festivāls piesaistīja aptuveni 1,4 miljonus cilvēku no visas pasaules. Pasākums norisinājās vairs neizmantotas dzelzceļa stacijas kravu pārkraušanas platformā, bet uz festivāla norises vietu varēja nokļūt tikai pa 200 metrus garu un 30 metrus platu tuneli, kur arī notika traģēdija.

Cilvēku pārpildītajā tunelī izcēlās panika un, apmeklētājiem mēģinot steigšus izkļūt no šaurās vietas, daudzi cilvēki tika sabradāti.

Festivāla organizētāji izpelnījušies kritiku ne tikai par nepārdomāti noorganizēto iekļūšanas vietu, bet arī par festivāla turpināšanu, neskatoties uz notikušo traģēdiju.

Dīdžeji un apmeklētāji netika informēti par notikušo un ballīte turpinājās, organizētājiem un drošības dienestiem nolemjot neizziņot par notikušo, lai neizceltos jauna panika.

Televīziju demonstrētajos kadros redzams, kā cieši viens otram piespiestie cilvēki pāri savām galvām palīdz evakuēt no pūļa mirušos un bezsamaņā nonākušies biedrus. Redzams arī kā daudzi cilvēki izmisīgi cenšas pārrāpties pāri nožogojumam un betona sienām, kas apjoza traģēdijas vietu.

Izglābušies festivāla apmeklētāji ar šausmām aprakstīja traģēdiju.

«Visur, kur es skatījos, bija cilvēki ar zilām sejām. Mans draugs mani izvilka no ķermeņu kaudzes, citādi es arī būtu mirusi. Es nekad nevarēšu aizmirst tās sejas. Mirušo sejas,» sacīja kāda meitene.

«Nebija nekādu iespēju izbēgt. Man priekšā bija cilvēku siena. Es baidījos, ka nomiršu,» laikrakstam «Bild» stāstīja 18 gadus vecais Mariuss.

Vairāki apmeklētāji arī pauda sašutumu, ka festivāls turpinājās.

«Tas, ka ballīte turpinājās, ir neprāts. Tā nav pareizi. Cilvēki turpināja dejot, kaut arī viņu draugi varbūt jau bija miruši,» sacīja 31 gadus vecais Luberts no Hannoveres.

«Pasākuma beigās organizētāji pat pateica: «Paldies par lielisko dienu».«

Kāds cits festivāla apmeklētājs, 22 gadus vecais Patriks norādīja, ka pasākums bijis ļoti slikti noorganizēts.

«Organizācija bija ļoti slikta. Pavisam ātri nebija atlikuši nekādi dzērieni, izņemot alkoholu, un kaut arī festivāla norises vieta bija pārpildīta, viņi turpināja ielaist cilvēkus,» sacīja Patriks.

Vācijas kanclere Angela Merkele pauda šausmas par notikušo traģēdiju.

«Jaunieši bija ieradušies izklaidēties. Tā vietā viņus sagaidīja nāve un traumas. Es esmu šausmās un dziļi noskumusi par šīm ciešanām,» teikts kancleres biroja izdotajā paziņojumā.