Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ik gadu Indijā tiek nogalinātas 200 «raganas»

Ik gadu Indijā tiek nolinčoti 200 sieviešu, kuras apsūdzētas maģijas praktizēšanā, pirmdien paziņoja labdarības organizācija.

Galvenokārt šādi gadījumi reģistrēti nabadzīgos, cilšu apdzīvotos ciematos Džhārkhandas štatā Indijas ziemeļos. Atsevišķi incidenti zināmi arī Āndhrā Pradēšā, Harjānā un Orisā.

Kā norāda organizācijas RLEK vadītājs Avdhašs Kaušals, vairums upuru nav precējušās vai ir atraitnes un galvenokārt par raganām tiek uzskatītas zemes un naudas dēļ.

Viņas tiek piespiestas sabiedriskās vietās dzert urīnu vai ēst ekskrementus un pēcāk tās kailas tiek vestas caur ciematu.

Ik gadu šādā nāvē iet bojā 200 sieviešu, bet daudzas citas pēc piedzīvotā pazemojuma izdara pašnāvību.

«Juridiskās apmācības programmas laikā cilšu apdzīvotajos ciematos mēs uzzinājām par šiem incidentiem, kad sievietes tiek sauktas par raganām un tad nogalinātas,» stāsta Kaušauls.

Pēc viņa aplēsēm, pēdējo 15 gadu laikā dzīvību zaudējuši vairāk nekā 2500 «raganu».

Džhārkhanas, Bihāras un Čhatisgarhas štatos jau ir pieņemts likums, kas aizliedz nogalināt maģijas vārdā, taču «tas reti tiek pielietos un par šādu barbarisku nodarījumu augstākais sods ir tikai trīs mēneši».

RLEK vērsusies Indijas Augstākajā tiesā, aicinot veikt izmeklēšanu par nogalināto sieviešu skaitu.