Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Maskavas dzejniekiem aizliedz lasīt dzeju par Putinu

Maskavas dzejniekiem un poēzijas cienītājiem aizliegts publiski lasīt dzeju par Krievijas premjerministru Vladimiru Putinu, pastāvošo varu kopumā, kā arī lietot savos darbos necenzētus vārdus. Par šādiem vārda brīvības ierobežojumiem dzejnieki uzzināja svētdien «Majakovska lasījumos».

Pirms lasījumiem pie Vladimira Majakovska pieminekļa pie pasākuma organizētāja Matveja Krilova vērsās milicija, norādot, ka lasījumi nav sankcionēti, lai gan šādu pasākumu rīkošanai varasiestāžu atļauja nemaz nav vajadzīga. Krilovu informēja par aizliegumiem un piedraudēja iesēdināt viņu uz 15 diennaktīm, ja lasījumos izskanēs kāds aizliegtais vārds.

Krilovam izdevās pārliecināt kārtībsargus, ka nekas tamlīdzīgs nenotiks. Pēc kāda brīža miliči nomierinājās un aizgāja prom.

Kopumā pie pieminekļa sapulcējās aptuveni 50 cilvēku. Pasākumā savu dzeju lasīja Matvjes Krilovs, Dmitrijs Seļezņovs, Anastasija Aksenova, Jevgenijs Ļesins, Andrejs Gorins un citi. Uzstājās arī angļu dzejnieks Alans Braundžons.

Dzejas lasījumu tradīcija Maskavas Triumfa laukumā aizsākās 1958.gada vasarā Majakovska pieminekļa atklāšanas pasākumā, kurā pēc Jevgenija Jevtušenko un Andreja Vozņesenska uzstāšanās no pūļa sāka nākt laukā skatītāji, kas vēlējās nolasīt savu dzeju. Pasākums piesaistīja varasiestāžu uzmanību, un jau 1961.gadā «Majakovska lasījumi» pārtrauca pastāvēt kā «disidententisma un antisociālas uzvedības perēklis».

Lasījumu tradīciju pagājušajā gadā atjaunoja radošā apvienība «K-Front».