Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Burovs: būvfirmas iepirkumu konkursos var mēģināt mākslīgi celt cenas

Ņemot vērā to, ka daudzas būvfirmas bankrotējušas, daudzi labi celtnieki aizbraukuši strādāt uz ārzemēm, atlikušās būvfirmas var mēģināt pašvaldības iepirkumu konkursos mākslīgi palielināt cenas, jo viņiem vairs nebūs konkurences, intervijā biznesa portālam «Nozare.lv» sacīja Rīgas domes Īpašumu departamenta direktora vietnieks Oļegs Burovs.

Viņš skaidroja, ka situāciju iepirkumu konkursos patlaban ietekmē divi faktori. No vienas puses, jau gadu novērots būvfirmu cenu dempings konkursos pat par 30%, no otras puses - pretendentu skaits konkursos sarucis.

«Ir bažas par to, ka būvfirmas var mēģināt iepirkumu konkursos mākslīgi palielināt cenas, jo viņiem vairs nebūs konkurences. Tas būtu ļoti nepatīkami, turklāt darbu kvalitāte pie šīs mākslīgi paaugstinātās cenas, visticamāk, labāka nekļūs,» sacīja Burovs.

Viņš skaidroja, ka pēdējos divos mēnešos ir parādījusies jauna tendence - pašvaldības konkursos piesakās ļoti maz pretendentu. Patlaban konkursos, kuros pasūtījumu apjoms ir ap 50 000-100 000 latu, kas mazam un vidējam uzņēmumam ir ideāls pasūtījuma apjoms, piedalās viens vai divi pretendenti. Pirms pāris nedēļām divi izsludinātie konkursi ar pasūtījuma apjomu 50 000 latu un 100 000 latu beidzās bez rezultātiem, jo nepieteicās neviens pretendents, lai gan konkursos zem 120 000 latu vienīgais kritērijs ir cena.

«Domāju, ka neviens pretendents nepieteicās tāpēc, ka, pirmkārt, uzņēmumiem, iespējams, ir parādi Valsts ieņēmumu dienestā, otrkārt - nepietiek brīvo līdzekļu vai arī nav pieejamu kredītresursu, treškārt, kas ir paradoksālākais, - būvfirmās trūkst kvalificēta darbaspēka, par ko liecina arī pēdējā laikā bieži novērotā brigāžu un apakšuzņēmēju maiņa būvobjektos,» sacīja Burovs.

Pilnu interviju ar Oļegu Burovu var lasīt biznesa portāla «Nozare.lv» sadaļā «Viedokļi, intervijas».