Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zibens spērieni Zaķusalas tornim un tehnikai ļaunu nenodara

Pēdējā laikā Latvijā ir plosījušies vairāki pērkona negaisi ar zibeņiem un [s:34327].

Lai gan atsevišķi iedzīvotāji pauduši bažas, vai zibens spēriens 368 metru augstajā Zaķusalas TV tornī nevarētu izraisīt traucējumus TV signāla apraidē, Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) skaidro, ka zibens Zaķusalas tornim ļaunumu nenodara.

LVRTC tehniskais konsultants Uldis Rutks skaidro, ka TV tornī ir tornī izveidotas pat vairākas zemojuma sistēmas, kuras zibens potenciālu vienmērīgi izkliedē zemē. Tādēļ zibens spērieni nav bīstami nedz tornim, nedz tajā izvietotajai tehnikai. Tāpat tas neskar arī negaisa laikā torņa tuvumā esošos cilvēkus.

"Šobrīd, kad signāls no tehniskās ēkas uz torņa augšstāviem jau vairākus gadus tiek pārraidīts pa optiskajiem kabeļiem, zibens izlāde neatstāj nekādu ietekmi nedz uz radio un TV apraidi, nedz arī citiem sakaru pakalpojumiem, kuri tiek nodrošināti no torņiem," paskaidro speciālists.

Negaisa laikā zibens regulāri iesper augstākajos TV torņos ne tikai Latvijā, bet arī citviet pasaulē, jo tie parasti atrodas zemes augstākajā punktā. Jo augstāks tornis, jo lielāka varbūtība, ka tajā iespers zibens, stāsta Rutks.