Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Baltkom» un «Izzi» nolēmuši apvienoties

«Baltkom» un «Izzi» grupu uzņēmumi Konkurences padomē iesnieguši apvienošanās pieteikumu, informē «Baltkom» preses sekretārs Lauris Kļaviņš. Savukārt telekomunikāciju uzņēmums «Lattelecom» uzskata, ka šāda apvienošanās atsviedīs tirgu atpakaļ situācijā, kāda bija pirms «Lattelecom» ienākšanas televīzijas pakalpojumu tirgū.

Abu kompāniju apvienošanas mērķis ir pilnveidot piedāvājumu abu kompāniju apvienotā tīkla teritorijās, kā arī koncentrēt uzņēmumu resursus esošo pakalpojumu attīstīšanai un modernu tehnoloģiju ieviešanai un radīt konkurenci telekomunikāciju tirgū.

«Lattelecom» valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis norāda, ka ja televīzijas pakalpojumu tirgū izveidosies viens spēlētājs, kurš ir būtiski lielāks, tas varēs diktēt cenas.

«Līdz ar «Lattelecom» televīzijas parādīšanos, televīzijas pakalpojumu tirgū beidzot sākusies reāla un ļoti veselīga konkurence, kurā noteicošo lomu spēlē pakalpojuma kvalitāte, nevis trūcīgā pakalpojumu sniedzēju izvēle,» uzsver Gulbis.

Viņš skaidro, ka konkurenti līdz šim kultivējuši maldīgu priekšstatu par «Lattelecom» monopolu, lai visu acu priekšā varētu izveidot savējo – apvienojoties diviem lieliem nozares spēlētājiem «Izzi» un «Baltkom», televīzijas pakalpojumu tirgū veidosies dominējošais stāvoklis, tādēļ šāda tirgus koncentrēšanās nekādā gadījumā nebūtu  pieļaujama vai arī šādai apvienībai būtu jāuzliek būtiski ierobežojumi, lai netiktu izkropļots tirgus un neciestu patērētāji.

«Nav noslēpums, ka pirms «Lattelecom» televīzijas pakalpojuma ienākšanas tirgū, daudzi televīzijas pakalpojumu sniedzēji nepievērsa īpašu uzmanību klientu servisam, tāpat arī līgumu nosacījumi un cenas nebija klientiem īpaši draudzīgas, bet patlaban situācija no patērētāja pozīcijām raugoties, ir jūtami uzlabojusies – konkurence starp televīzijas pakalpojumu sniedzējiem līdz šim nekad nav bijusi tik asa, un patērētāji no tā, protams, ir tikai ieguvēji, jo viņiem ir daudz plašākas iespējas izvēlēties cenas, satura un servisa ziņā piemērotāko pakalpojumu sniedzēju,» klāsta «Lattelecom» vadītājs.