Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Viens no Smoļenskas katastrofas upuriem bijis kādu laiku dzīvs

Viens no pasažieriem, kurš arī atradies avarējušajā lidmašīnā, ar kuru lidoja Polijas prezidents Lehs Kačiņskis, pēc katastrofas vēl kādu laiku bijis dzīvs. Šādus secinājumus izdarījis poļu laikraksts «Nasz Dziennik», vēsta «Newsru.com».

Pēc lidmašīnas katastrofas pasažieris esot bijis dzīvs vēl 10-19 minūtes, taču nomiris, nesagaidījis medicīnisko palīdzību.  Šādus secinājumus poļu žurnālisti izdarījuši pēc medicīnisko ekspertīžu dokumentu izpētīšanas.

Katastrofas atskaitēs minēts, ka pēc sadursmes ar zemi, uzreiz bojā gājuši visi lidmašīnā esošie 96 cilvēki. Tomēr laikraksta žurnālisti vērš uzmanību uz dažām laika nesakritībām atskaitē. Ja atskaitē minēts, ka katastrofa notikusi pulksten 10.41 pēc Maskavas laika, tad medicīnas dokumentos teikts, ka vienam no upuriem nāve iestājusies laikā no pulksten 10.50 līdz 11.

Žurnālisti uzdevuši jautājumu  - kurš melo – atskaites autori vai krievu mediķi?

Laikraksts arī atgādina par videomateriālu, ko kāds aculiecinieks uzņēmis tūlīt pēc katastrofas, kurā redzams, ka krievu karavīri nav steigušies uz katastrofas vietu, kā arī dzirdami it kā šāvieni. Izskanējušas versijas, ka karavīri it kā esot nošāvuši tos, kuri vēl bija palikuši dzīvi.

Savukārt laikraksts «Wiadomosci» vēsta, ka saskaņā ar dokumentiem, ne visi katastrofas pasažieri ir miruši uzreiz pēc sadursmes ar zemi, bet gan tikai pēc kāda laika. Laikraksts arī min vienu no šiem pasažieriem – Ebigņevs Vasermans, kurš, pēc pataloganatomu veiktajām ekspertīzēm, miris pulksten 10.56 pēc Maskavas laika.