Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Jaunajā vilnī» runāšot par lielo uzņēmumu pārdošanu

Jūrmalā notiekošā jauno izpildītāju konkursa «Jaunais vilnis» VIP loža esot ļoti pateicīga vieta biznesa darījumu kārtošanai. Un arī šogad bez tā neiztiks – šogad VIP ložas viesi spriedīšot par valsts uzņēmumu privatizāciju un lielo privātuzņēmumu iespējamu iegādi, trešdien vēsta laikraksts «Telegraf».

Laikraksta rīcībā nonākusi informācija, ka varētu notikt sarunas par Latvijas uzņēmumu aktīvu pārdošanu, par ko varas gaiteņos esot divas versijas. Pirmā  - par krievu oligarhu interesi valsts lielo uzņēmumu privatizācijā. Otrā – par privātuzņēmumu aktīvu iegādi.

Ja agrāk krievi negāja tālāk par nekustamo īpašumu iegādi Rīgā vai Jūrmalā, tad tagad ir gatavi ieguldīt naudu biznesa iegādē. Turklāt viņi grib apjomīgus uzņēmumus. Tāds nekad nav bijis. Mūsu uzņēmums šobrīd gatavo trīs līgumus ar krieviem, laikrakstam  stāsta investīciju baņķieris, kompānijas «Prudentia» pārstāvis Ģirts Rungainis.

Savukārt ekspremjers Valdis Birkavs skaidro, ka tā ir ļoti normāla parādība, ka investori ir ieinteresēti krīzē nonākušu valstu uzņēmumu aktīvos. Ja vēl pagājušajā gadā krievu uzņēmēji tikai novēroja, kāda ir situācija Latvijā, tagad viņi sāk rīkoties. «Domāju, kaut kas viņiem aizies,» prognozē Birkavs.

Bet tranzīta kompānijas «Man-Tess» īpašnieks Jūlijs Krūmiņš uzskata, ka tāda ažiotāža sacelta, jo krievu uzņēmēji domā, ka Latvijā šobrīd visu var nopirkt par limonādes cenu. «Arī man tika izteikti priekšlikumi, bet nebija tādu, no kuriem nav iespējams atteikties,» laikrakstam stāsta uzņēmējs.

Laikraksts pieļauj, ka krievu investorus interesē pilnīga vai daļēja lielo valsts uzņēmumu privatizācija. Uzņēmēji VIP ložā varētu runāt par to uzņēmumu sarakstu, kurus būtu iespējams privatizēt. Tomēr Birkavs privatizācijas versijai netic – viņš prognozē, ka tas radīs ļoti lielu troksni un neviena valdība šādu soli nespers.

Otra, diezgan ticama versija ir interese par lielajiem tranzītuzņēmumiem. «Domājat [Romāns] Abramovičs tāpat vien atbraucis?,» vaicā investīciju baņķieris Rungainis. Viņš pieļauj, ka krievu investorus interesē tieši Ventspils tranzītbizness.