Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izmeklētāji pārskatīs dokumentus no 2004. gada Ārmstronga dopinga lietas

Federālie izmeklētāji, izmeklējot iespējamo dopinga lietošanu profesionālajā riteņbraukšanā, pārskatīs materiālus no 2004. gada lietas, kurā kāda ASV kompānija centās pierādīt, ka leģendārais Lenss Ārmstrongs lietojis sniegumu uzlabojošas zāles.

Kā pavēstījis «SCA Promotions Inc» kompānijas jurists Džefrijs Tilotsons, uzņēmums nosūtīs dokumentus izmeklētājiem Losandželosā.

Ārmstrongs vienmēr noliedzis sniegumu uzlabojošu vielu lietošanu. Viņam karjeras laikā veikti gandrīz 300 dopinga pārbaužu, un visi rezultāti bijuši negatīvi.

Lietas dokumentos ir liecības no Ārmstronga bijušās sievas, kādreizējā prestižā daudzdienu velobrauciena «Tour de France» uzvarētāja Grega Lemonda un bijušajiem amerikāņa komandas biedriem.

Tiek ziņots, ka SCA lietu pret Ārmstrongu ierosināja, lai izvairītos no piecu miljonu ASV dolāru (2,7 miljonu latu) prēmijas maksāšanas, tomēr beigās viņiem nācās izmaksāt 7,5 miljonus dolāru (četrus miljonus latu).

Aktīvi pret Ārmstrongu cīnās arī ietekmīgais izdevums «Wall Street Journal», kas otrdien pirmais ziņoja par jaunajām SCA aktivitātēm.

Kā ziņots, šī mēneša sākumā, neilgi pirms šī gada «Tour de France» sacensību sākuma, «Wall Street Journal» nosauca prestižās sacensības par vienu no, iespējams, lielākajām krāpšanām sporta vēsturē, publicējot jaunas atklāsmes par plašo dopinga lietošanas praksi velobrauciena pēdējos gados.

Par aizliegto preparātu lietošanu izdevumam stāstījis bijušais «Tour de France» uzvarētājs un vēlāk diskvalificētais Floids Lendiss, kurš atzinis, ka dopinga lietošana bijusi ierasta prakse, tajā vainojot arī toreizējās «US Postal» komandas vadību un riteņbraucējus.

Tomēr Ārmstrongs jau tajā pašā dienā apsūdzības kārtējo reizi noraidīja, uzsverot, ka Lendisam nevar ticēt. Ārmstrongs piebilda, ka Lendisa izteikumi ir kā sarūdzis piens - «kad iedzer pirmo malku, nav jādzer vēlreiz, lai saprastu, ka tas ir sabojājies».

Lendiss, kuram tika atņemts 2006. gada «Tour de France» čempiona tituls, maijā atzinās sistemātiskā dopinga lietošanā, turklāt uzsvēra, ka to pašu darīja arī Ārmstrongs.

Lendiss dopinga lietošanā atzinās vēstuļu sērijā, kuras viņš pa elektronisko pastu sūtīja vairākiem sporta funkcionāriem un sponsoriem. Nav zināms, cik tieši vēstuļu viņš nosūtīja, taču trīs no tām, kas rakstītas laikā no šī gada 30. aprīļa līdz 6. maijam, nonākušas «The Wall Street Journal» rīcībā.

Amerikānis savās vēstulēs pauda nožēlu par to, ka cīnītāji pret dopinga lietošanu tomēr nespēja attīrīt sportu. Tāpat Lendiss atzina, ka arī citi amerikāņu riteņbraucēji lietojuši aizliegto vielu EPO jeb eritropoetīnu, kā arī vairākus steroīdus.

Ārmstrongs ir vienīgais, kas «Tour de France» triumfējis septiņas reizes. Tas viņam izdevās no 1999. līdz 2005. gadam. Ārmstrongs 1993. gadā kļuva arī par pasaules čempionu, bet 2000. gada Sidnejas olimpiskajās spēlēs izcīnīja bronzas godalgu.

2005. gadā Ārmstrongs pārtrauca savu sportista karjeru, taču 2008. gada septembrī viņš paziņoja, ka atgriežas profesionālajā riteņbraukšanā, lai cīnītos arī par astoto titulu velobraucienā «Tour de France», kas viņam divās piedalīšanās reizēs neizdevās. Paredzams, ka nākamajā gadā amerikānis vairs nestartēs.