Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ar ko atšķiras <i>dzērājtūristu</i> un atpazīstama režisora video publiskošana?

Rīgas Pašvaldības policijai neesot bijis tiesiska pamata internetā publicēt videomateriālu ar režisora Viestura Kairiša un dziedātājas Asmikas Grigorjanas aizturēšanu. Tomēr regulāri tiek publiskoti, piemēram, dzērājtūristu izdarību video. Uz jautājumu, ar ko atšķiras dzērājtūristu un režisora video publiskošana, Datu valsts inspekcijā portālam «Apollo» paskaidroja: visu izšķir «personu identificējošais aspekts».

Lai informāciju uzskatītu par personas datiem, tai nav jābūt patiesai vai pierādītai. Datu aizsardzības noteikumi pieļauj iespēju, ka informācija ir nepareiza, un paredz datu subjektam tiesības piekļūt šai informācijai un to apstrīdēt likumā noteiktajā kārtībā, norāda DVI.

Plašākus komentārus šajā lietā gan Datu valsts inspekcijā nedrīkstot sniegt, jo lietas izmeklēšana nav pabeigta.

Tomēr ir kāda lieta, kas atšķir dzērājtūristu no Latvijā pazīstama režisora policijas video publiskošanu - «personu attēli, ko fiksē videonovērošanas sistēma, var būt personas dati tādā situācijā, ja šīs personas ir atpazīstamas. Ja ir slikta iegūtā attēla kvalitāte (slikta datu kvalitāte) un personas datu iegūšanas mērķis bijis identificēt personu, tad arī sliktas kvalitātes attēls ir personas dati», teikts DVI Personas datu definīcijā.

Tāpat DVI norāda, ka videoierakstu attēlu izpaušanai ir jāatbilst videonovērošanas mērķim. Piemēram, ja videonovērošanas mērķis ir palīdzēt novērst un atklāt noziedzīgus nodarījumus, ir pieļaujams tos izpaust tiesībaizsardzības iestādēm, bet nav pieļaujams tos nodot medijiem vai tos vienkārši ievietot internetā jebkuram pieejamā veidā.