Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vācijā izvirza apsūdzības vēl vienam nacistu nāves nometnes apsargam

Vācijas prokuratūra trešdien paziņoja, ka ir apsūdzējusi kādu 90 gadus vecu bijušo nacistu nāves nometnes apsargu par līdzdalību 430 000 ebreju nogalināšanā Otrā pasaules kara laikā.

Zāmuels Kuncs, kurš atzinies, ka ir strādājis Belžecas koncentrācijas nometnē vācu okupētajā Polijā no 1942. līdz 1943.gadam, pagājušajā nedēļā tika informēts par viņam uzrādītajām apsūdzībām, aģentūrai AFP pastāstīja Vācijas rietumu pilsētas Dortmundes prokuratūras pārstāvis.

Kuncs tiek apsūdzēts arī par vēl citu 10 ebreju nāvi divās dažādās epizodēs, kuras, iespējams, arī notika Belžecā, informēja prokuratūras pārstāvis Kristofs Gēke.

Kuncs, kura dzīvoklī janvārī policija veica kratīšanu, noliedzis, ka būtu personīgi iesaistīts cilvēku nogalināšanā, toreiz pastāstīja izmeklētāji.

Kuncs ir pieaicināts būt par liecinieku vēl citā nacistu kara noziegumu lietā, kurā par cilvēku nogalināšanu tiek apsūdzēts Ivans Demjaņuks - arī 90 gadus vecs, Ukrainā dzimis un agrāk ASV par auto mehāniķi strādājis nacistu nāves nometnes apsargs, kurš iepriekšējā gada maijā tika deportēts no ASV uz Minheni.

Kopš Nirnbergas prāvām, kuras tika uzsāktas pēc Otrā pasaules kara, Vācijas varas iestādes ir izmeklējušas vairāk nekā 25 000 lietu, bet vairums no tām nav nonākušas līdz tiesai.

Bet tagad, kad lielākā daļa no aizdomās turamajiem kara noziedzniekiem ir aptuveni 90 gadus veci, tiek veikti vairāki aresti un tiesas prāvas, kuros tiek izskatītas kara laika nežēlības. Šos arestus un prāvas «nacistu mednieki» uzskata par apsveicamām izmaiņām Berlīnes pamatnostādnēs.

Pērn novembrī uzsāktā Demjaņuka lieta tiek uzskatīta par visaugstākā līmeņa tiesas prāvu, kurā tiek izskatītas apsūdzības par līdzdalību 27 900 cilvēku nogalināšanā laikā, kad apsūdzētais strādāja par apsargu Sobiboras nāves nometnē. Demjaņuks noliedz viņam uzrādītās apsūdzības.