Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ventspilī atklās Baltijā lielāko viengadīgo puķu dobi

Sestdien, 31.jūlijā, plkst. 11.00 Ventspilī iepretī tirdzniecības centram «Tobago», Lielā prospekta un Lāčplēša ielas krustojumā tiks atklāta Baltijā lielākā viengadīgo puķu dobe, kas priecēs ventspilniekus un viesus. Uz 1500m² lielās puķu dobes atklāšanu un kopēju fotografēšanos aicināti visi Ginesa rekorda uzstādīšanas dalībnieki, kā arī jebkurš interesents.

Pasākuma organizatori aicina Ginesa rekorda uzstādīšanas dalībniekus tērpties košajos krekliņos, ko saņēma ikviens brīvprātīgais. Pasākuma laikā visus Ginesa rekorda dalībniekus kopējā fotogrāfijā iemūžinās fotogrāfs Juris Presņikovs.

Baltijā lielākā viengadīgo puķu dobe top no Ginesa rekorda uzstādīšanā – pasaulē garākā ziedu paklāja veidošanā izmantotajām viengadīgajām puķēm – samtenēm, alisītēm, leduspuķēm, iresīnēm, agerātiem un heliotropiem. Par puķu dobes izveidošanu gādā lieliskās pašvaldības SIA «Ventspils labiekārtošanas kombināts» darbinieces jeb «puķu sievas"kuras ik dienas rūpējas par Ventspils puķu dobju krāšņumu.

Puķes izstāda arī pie Ventspils skolām un bērnudārziem, kā arī pie Mazbānīša jaunās dzelzceļa līnijas gala stacijas «Kalns» netālu no Piedzīvojumu parka. 

Kā jau iepriekš informēts, Ventspils iedzīvotāji 24.jūlijā sasniedza Ginesa rekordu, izveidojot 1665,93 m garu pasaulē garāko ziedu paklāju. Par to paziņoja Ginesa rekorda administrācijas pārstāve Mariamarta Ruano De Graham, pasniedzot Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājam Aivaram Lembergam sertifikātu par Ginesa rekorda sasniegšanu. Uzstādīt Ginesa rekordu bija iecerēts par godu Ventspils pilsētas 720.jubilejai.
 
Kopumā paklāja veidošanā piedalījās turpat 6000 cilvēku, bet Ginesa rekorda uzstādīšanas pasākumu apmeklēja ap 50 tūkstošiem cilvēku.