Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ciparu formātā sāk raidīt Rīgas apriņķa ziņu kanāls

Ceturtdien Rīgas apraides zonā (70 kilometru rādiusā ap Rīgu) «Virszemes televīzijas» testa režīmā sāk raidīt jauns reģionālais bezmaksas kanāls - Rīgas apriņķa ziņu kanāls, portālam «Apollo» pavēstīja «Lattelecom» Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Linda Štokmane.

Rīgas apriņķa ziņu kanāla satura veidošanā apvienojušās līdzšinējā «Ģimenes TV», kas līdz šim analogajā ēterā bija skatāma Jūrmalā, Babītes un Engures novados, Ogres televīzija un Latvijas Ziņu Kanāls.

«Ogres televīzija līdz šim bija pieejama tikai tiem pilsētas iedzīvotājiem, kuri bija pieslēgušies vietējai kabeļtelevīzijai, un mūs neredzēja gan daudzi ogrēnieši, gan arī cilvēki pārējā novadā. Cilvēkiem tas patiešām bija sasāpējis jautājums, ka viņi neredz vietējās ziņas. Tādēļ tas, ka tagad esam redzami Virszemes televīzijā, ir liels ieguvums gan mums pašiem, gan Ogres novada skatītājiem. Savukārt sadarbība ar kolēģiem Rīgas apriņķa ziņu kanāla ietvaros mums pašiem ir liels profesionāls izaicinājums, taču mēs vēlamies attīstīties un strādāt lielākā mērogā,» skaidro Ogres televīzijas direktore Dace Tribocka.

«Ģimenes TV» dibinātāja Dace Ķezbere stāsta, ka viņas vadītās televīzijas pienesums būs raidījumi ar praktisku un kultūras ievirzi - viesošanās pie māksliniekiem, raidījumu cikls ar Rolandu Zagorski, kurš savā klubā Hamlets uz sarunu par dzīvi un vērtībām aicina dažādas kultūras personības. Tāpat, kā līdz šim, protams, veidosim arī sava novada ziņas, sola Ķezbere.

Šobrīd kanāls darbojas testa režīmā, un šajā periodā reģionālās televīzijas savstarpēji pielāgojas, veidojot saturu un sadalot kopīgo raidlaiku. Lattelecom testa periodā nevienai no reģionālajām televīzijām neprasa samaksu par apraides nodrošināšanu.

Šis ir jau piektais reģionālais kanāls, kas uzsācis apraidi ciparu formātā un Virszemes TV skatītājiem attiecīgajā reģionā skatāms bez maksas - atliek vien televizoram pieslēgt dekoderu vai izvēlēties televizoru ar jau iebūvēt dekoderu.

Šobrīd «Virszemes TV» testa režīmā raida «Vidzemes televīzija», Latgales reģionālā televīzija, Vidusdaugavas televīzija un Ventspils televīzija sadarbībā ar pārējām Kurzemes televīzijām.

Rīgas apriņķa ziņu kanāls uztverams no Rīgas (Zaķusalas) TV torņa 650 MHz frekvencē (43.raidošajā kanālā).

Lai varētu redzēt jauno kanālu, skatītājiem jāveic automātiskā kanālu meklēšana, par ko dekoders informēs ar attiecīgu paziņojumu televizora ekrānā.