Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Iedzīvotāji kultūru izvēlas baudīt pie TV

Lai taupītu savus brīvos līdzekļus, iedzīvotāji meklē iespējas apmeklētt izklaides un kultūras pasākumus bez maksas un liela daļa izvēlas savu brīvo laiku pavadīt pie televizora.
«DnB Nord Latvijas barometra» jaunākais pētījums atklāj, ka 41% respondentu meklē iespējas izklaidēties bez maksas, savukārt vairāk nekā divas trešdaļas jeb 74% brīvo laiku pavada pasīvi – pie TV ekrāna.

Aptaujā arī noskaidrots, ka 62% iedzīvotāju savu brīvo laiku izvēlas pavadīt «pie dabas krūts», bet 40% izvēlas grāmatu lasīšanu.

35% respondentu atzinuši, ka naudu izklaides pasākumu apmeklēšanai netērē vispār, 15% norādījuši, ka izklaidei no sava budžeta atvēl piecus latus, bet 17% izklaidei mēnesī tērē 10 un 20 latus.

Savukārt kultūras pasākumu apmeklēšanai (piemēram, teātrim, izstādēm, klasiskās mūzikas koncertiem utt.) 50% respondentu naudu netērē, bet 16% norādīja, ka viņu budžetā šī aktivitātēm ir atvēlēta summa, kas nepārsniedz piecus latus. Līdz desmit latiem tērē 15%, bet vairāk naudu kultūras pasākumu apmeklēšanai tērē vien 11,3% iedzīvotāju.

Vislielāko sabiedrības atbalstu situācijā, ja tiktu pārtraukts vai samazināts valsts vai pašvaldību finansējums un par kultūras pasākumu apmeklēšanu vai līdzdalību būtu jāmaksā vairāk, saņemtu teātra nozare (20%) un dziesmu un deju svētki (16%), bet 27% respondentu norādījuši, ka viņus vispār neinteresē šādi kultūras pasākumi vai viņi tajos nepiedalās, bet 21% atteiktos tajos piedalīties, ja pašiem būtu jāpiemaksā.

Lūgti novērtēt, kuras kultūras jomas valstij un pašvaldībām būtu noteikti jāatzīst par prioritārām ierobežota finansējuma gadījumā, vairāk nekā puse respondentu jeb 56% pauž uzskatu, ka jāatbalsta bērnu mūzikas un mākslas skolas, 41% – lielo pasākumu nodrošināšana (kultūras festivāli, dziesmu un deju svētki), bet 32%, rūpējoties par pašizglītošanos un pilnveidošanos, domā, ka jāatbalsta pašdarbības kolektīvi, piemēram, amatieru kori un deju kolektīvi.