Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pēc autobusa aizturēšanas Vācijā, aicina uzmanīties no nedrošiem ceļošanas veidiem

Sakarā ar Latvijas tūristu autobusa aizturēšanu Vācijā, Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija (ALTA) informē, ka firma «Mārīte» nav ALTA biedrs, kā arī nav reģistrēta kā tūrisma pakalpojumu sniedzēja ne Tūrisma attīstības valsts aģentūras datu bāzē, ne Ekonomikas ministrijas Tūrisma aģentu un operatoru datu bāzē («[s:34360]»).

Apdrošināšanas kompānijās nav atrodama informācija, ka firmai «Mārīte» - komplekso ceļojumu organizētājai, kas ir operatora darbība, būtu veikta klientu iemaksātās naudas garantijas iemaksa.

Tūrisma firmas, nomājot autobusus savu programmu realizācijai, paļaujas uz CSDD sniegtajiem atzinumiem par to tehnisko stāvokli. Situācija, kas plaši atspoguļota Vācijas mēdijos un atbalsojas arī Latvijā, met ēnu uz visu tūrisma nozari, tāpēc jo būtiski ir noskaidrot un izskaidrot katras atbildīgās institūcijas atbildību.

Asociācija lūdz CSDD sniegt savu informāciju, cik profesionāli/objektīvi veikta autobusa tehniskā apskate, vienlaicīgi norādam uz īpašu atbildību, kādai būtu jābūt, pārbaudot transporta līdzekļus, kas pārvadā pasažierus neatkarīgi no teritorijas.

ALTA aicina arī ceļotgribētājus rūpīgi izsvērt, kam uzticēt sava ceļojuma organizēšanu, jo nereti lētākais nav arī drošākais ceļošanas veids. Izbrīnu raisa, ka arī bērnu un skolēnu ekskursijām bieži tiek izvēlētas nevis profesionālas tūrisma aģentūras, bet gan organizatori - pašdarbnieki, kas, piedāvājot lētus braucienus ar lētiem autobusiem, neuzņemas nekādu atbildību. Vai tiešām visdārgāko - savu bērnu dzīvību, vecāki un skolotāji joprojām gatavi uzticēt vienalga kam! Vai pieaugušie savai atpūtai un ceļojumiem arī izvēlas vislētākos nepazīstamus organizatorus, vai tomēr raugās pēc profesionālu tūrisma operatoru piedāvājuma?!