Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Akcionāri ievēl jaunu «Parex bankas» padomi

Piektdien akciju sabiedrības «Parex banka» ārkārtas akcionāru sapulce ievēlēja «Parex bankas» padomi četru cilvēku sastāvā - Maiklu J. Borku (Michael J. Bourke), līdzšinējo «Parex bankas» padomes priekšsēdētāja vietnieku, kā arī Sarmīti Jumīti, Vladimiru Loginovu un Mēriju Elenu Kolinsu (Mary Ellen Collins).

Visiem jaunievēlētajiem padomes locekļiem ir ievērojamas zināšanas un plaša starptautiska pieredze finanšu nozarē. Jaunā padome darbu sāks 1.augustā, un līdz 31.jūlija plkst.24 darbosies patreizējā «Parex bankas» padome, norādīja bankā.

«Parex bankas» padomes priekšsēdētājam Borkam ir gandrīz 40 gadu ilga profesionālā pieredze banku sektorā. viņš savu karjeru sācis 1971.gadā Īrijas Centrālajā bankā. Vēlāk strādājis Starptautiskajā Valūtas Fondā (SVF) saistībā ar izsniegtajiem ārvalstu aizdevumiem, ieņēmis  Īrijas bankas NCB Group finanšu direktora amatu, kā arī turpinājis darbu SVF, sadarbojoties ar Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu centrālajām bankām. No 1992. līdz 1997. gadam Borks bijis arī Latvijas Bankas padomnieks, palīdzot Latvijai veidot mūsdienīgu banku uzraudzības sistēmu. No 1997. līdz 2006. gadam Borks ieņēma «Rietumu bankas» prezidenta un valdes priekšsēdētāja amatus, bet 2009. gadā viņš tika ievēlēts «Parex bankas» padomē. Īrijas valdība viņu iecēlusi arī par goda konsulu Latvijā. Borks ir sertificētu grāmatvežu asociācijas (FCCA) biedrs.

Savukārt Vladimiram Loginovam ir vairāk kā desmit gadu pieredze investīciju banku un korporatīvo finanšu jomā, tai skaitā, M&A darījumu organizēšanā tādiem uzņēmumiem kā «Baltcom GSM», «Mobil Plus», «Kolorits», privatizācijas darījumu organizēšanā tādiem uzņēmumiem kā «Ventspils Nafta», «Latvijas Unibanka», kā arī daudziem citiem uzņēmumiem Baltijas valstīs. Šobrīd Loginovs ir konsultants Privatizācijas aģentūrai, taču pirms tam ir bijis Investīciju pakalpojumu daļas vadītājs «Parex bankā». Viņam ir ASV iegūts CFA grāds (Chartered Financial Analyst).

Sarmīte Jumīte ir ieņēmusi virkni vadošu amatu Finanšu ministrijā, tai skaitā, vadījusi ārējā parāda administrēšanas daļu, viņa šobrīd vada Valsts Kases juridisko daļu. Jumīte ir piedalījusies pārrunās par Valsts aizdevumu un valsts garantiju izsniegšanu gan ar Pasaules banku, gan ar Eiropas Investīciju banku, kā arī citām bankam Latvijā.

Mērija Elena Kolinsa (Mary Ellen Collins) ir vairāk nekā 30 gadu pieredze banku sektorā. Šobrīd viņa ir neatkarīgā finanšu konsultante, kas ir specializējusies investoru piesaistē jaunajiem tirgiem centrālajā un Austrumeiropā, Krievijā un centrālajā Āzijā. Pirms tam vairāk nekā astoņus gadus strādājusi Eiropas Rekonstrukcijas un Attīstības bankā, kur nodarbojās ar uzņēmumu restrukturizēšanu un atveseļošanu pēc krīzes.

Akciju sabiedrība «Parex banka» dibināta 1992. gadā un sekmīgi darbojusies tās pārstāvniecībās, filiālēs un meitas uzņēmumos 13 pasaules valstīs. Mainoties situācijai globālajos finanšu tirgos, 2008. gada nogalē bankas kapitāldaļas pārņēma valsts, nodrošinot bankas likviditātes stabilitāti un veicot bankas restrukturizāciju, kas tika pabeigta 2010. gada 1. augustā. Pēc bankas sadalīšanas daļa tās aktīvu ir palikusi tā dēvētajā risinājuma bankā, kas turpina strādāt ar «Parex bankas» nosaukumu.