Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

PLL rosina ieviest sākumdeklarēšanu jau no nākamā gada sākuma

Sākumdeklarēšana jāievieš jau no 2011.gada sākuma, nevis 2011.gada 1.jūlija, kā to paredzējusi Finanšu ministrija (FM), portālam «Apollo» pavēstīja politiskās apvienības «Par Labu Latviju» (PLL) preses sekretārs Edgars Vaikulis.

PLL uzskata, ka jādefinē ieņēmumu lielums, ar kuru būtu jāiesniedz nulles deklarācija, klāstīja Vaikulis. Viņš paskaidroja, ka nulles deklarācijas nebūtu lietderīgi iesniegt cilvēkiem ar zemiem ienākumiem, jo tādējādi tiktu neefektīvi izmantoti Valsts ieņēmumu dienesta cilvēkresursi.

«Iesaistot nevalstisko organizāciju pārstāvjus, nepieciešamas diskusijas par to, kurām iedzīvotāju grupām būtu lietderīgi aizpildīt nulles deklarācijas,» sacīja PLL loceklis Andris Šķēle. Viņš pavēstīja, ka PLL rosinās sākumdeklarācijas attiecināt uz turīgākajiem Latvijas iedzīvotājiem un miljonāriem, jo nav pamata šādu prasību izvirzīt pensionāriem, maziem bērniem vai trūcīgajām personām.

Apvienība plāno aicināt neuzlikt par pienākumu atkārtoti sniegt deklarāciju iedzīvotājiem, kas šādu informāciju jau iesnieguši valsts iestādēm - valsts amatpersonām un Saeimas deputātu kandidātiem.