Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ERAB kļūs par bankas «Citadele» līdzīpašnieku

Piektdien banka «Citadele», Privatizācijas aģentūra un Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB) parakstīja savstarpējo līgumu par ERAB iekļaušanos bankas «Citadele» akcionāru struktūrā, iegādājoties 25% un vienu balsstiesīgo akciju. Ministru kabinets 29. jūlijā apstiprināja līguma par bankas «Citadele» akciju pārdošanu noslēgšanu ar ERAB, portālam «Apollo» pavēstīja bankā. 

Akcijas tiks pārdotas par to nominālvērtībai atbilstošu cenu.

Savukārt «Parex banka» un ERAB noslēdza Pārjaunojuma līgumu un grozījumus Subordinētā aizdevuma līgumā, kas nosaka, ka ERAB izsniegtais subordinētais aizdevums 22 miljonu eiro apmērā no «Parex bankas» tiks nodots bankai «Citadele». Aizdevuma pirmā daļa jau ir tikusi izsniegta, savukārt otrais maksājums 3,6 miljonu eiro apmērā tiks veikts pēc Eiropas Komisijas saskaņojuma saņemšanas «Parex bankas» restrukturizācijas plānam.

ERAB iesaistīšanās bankas pamatkapitālā sniegs tai papildus stimulu un atbalstu attīstīt bankas biznesu, uzlabot pārvaldības procesus, kā arī veicinās bankas atgriešanos privātajā sektorā.

Bankas «Citadele» padomes priekšsēdētājs Juris Jākobsons: «ERAB iesaistīšanās bankas «Citadele» akcionāru struktūrā apliecina ERAB pārliecību par jauno banku un apstiprina Latvijas valdības pieņemto lēmumu par «Parex bankas» restrukturizāciju un tās labās daļas nodošanu bankai Citadele pareizību. Turklāt, līguma par ERAB līdzdalību noslēgšana ir stūrakmens bankas tālākajā attīstībā, kas ļaus sasniegt uzstādītos mērķus un biznesa plānus.«

ERAB izpilddirektors Peters Reinigers norāda: «Bankas «Citadele» izveidošana ir sasniegums, kas bijis iespējams pateicoties smagam un sarežģītam darbam, ko šajā procesā ieguldījuši daudzi cilvēki, un tas ir vēl viens piemērs labai sadarbībai starp ERAB un Latvijas valdību. «Citadele» spēs veicināt Latvijas ekonomikas atveseļošanos, piedāvājot finansējumu mazajiem un vidējiem uzņēmumiem. ERAB turpinās atbalstīt banku «Citadele».»

Banku «Citadele» šī gada 30. jūnijā dibināja Privatizācijas aģentūra. Sākotnēji tās kapitāls bija 4 miljoni lati, bet 29. jūlijā tas tika palielināts līdz 103 miljoniem latu.