Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Iedzīvotāju attieksme pret dalību NATO uzlabojas

Runājot par Latvijas dalību NATO, dažkārt izskan arī kritika, piemēram, pirms pāris mēnešiem asas diskusijas izvērtās saistībā ar NATO mācībām un izpostīto kāpu Kurzemē. Pētījumu centra SKDS jaunākās aptaujas rezultāti gan liecina, ka Latvijas iedzīvotāju attieksme pret valsts dalību NATO ir uzlabojusies.

Kopumā 39% iedzīvotāji Latvijas dalību NATO uzskata par labu lietu, bet 23% ir pretējās domās. Savukārt gandrīz katram trešajam aptaujas dalībniekam ir neitrāla attieksme.
Salīdzinājumā ar 2008. un 2009. gadu, Latvijas dalība NATPO šogad biežāk tiek vērtēta kā laba lieta.

Tāpat aptaujas dati liecina, ka tie Latvijas iedzīvotāji, kuri ikdienā ģimenē sarunājas latviešu valodā, Latvijas dalību NATO vērtē ievērojami pozitīvāk nekā krieviski runājošā sabiedrības daļa.

Tā, 2010.gada jūnijā no aptaujātajiem latviski runājošajiem iedzīvotājiem Latvijas dalību NATO par labu lietu atzina vairāk nekā puse (52%) respondentu. Savukārt krieviski runājošo iedzīvotāju vidū šāds vērtējums bija tikai katram piektajam (20%) aptaujātajam. Attiecīgi, tikai 13% latviski runājošo dalību NATO vērtēja negatīvi, kamēr krieviski runājošo vidū tādu bija 38%. Abās iedzīvotāju grupās salīdzinoši daudz ir tādu, kuri Latvijas dalību NATO vērtē neitrāli – t.i., uzskata, ka tā nav ne laba, ne slikta lieta (attiecīgi 28% un 34%).