Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Streiki un piketi smagi iedragājuši Grieķijas tūrisma nozari

Tūrisma sezonas pašā karstumā Grieķijas tautsaimniecībai tik ļoti nozīmīgo tūrisma sektoru pamatīgi iedragājuši nemitīgie streiki un demonstrācijas.

Vardarbīgā protesta akcija maijā, kad dzīvību zaudēja trīs cilvēki, demonstrācijas pret valdības pieņemtajiem taupības pasākumiem un nu jau nedēļu ilgušais kravas automašīnu vadītāju streiks, kas pamatīgi iztukšojis degvielas krājumus, negatīvi ietekmējis tūrisma nozari.

«Situācija ir absurda, rezervācijas tiek atceltas lielā skaitā,» stāsta viesnīcu asociācijas «Panhellenic Hotel Confederation» vadītājs Andreass Andreadis.

Pagājušajā svētdienā sāktais kravas automašīnu vadītāju streiks nesis zaudējumus virknei uzņēmumu - sākot no automašīnu nomas punktiem līdz pat augļu audzētājiem.

Streikotāji piektdien pieņēma lēmumu turpināt protesta akciju, neraugoties uz valdības brīdinājumiem sodīt tos kravas automašīnu vadītājus, kas nepakļaujas likumam, un konfiscēt viņu darbības licences.

Varasiestādes bijušas spiestas degvielas piegādē iesaistīt militāros transportlīdzekļus un degvielas uzpildes staciju automašīnas, taču vismaz līdz pirmdienai situāciju visticamāk neizdosies atjaunot ierastajās sliedēs.

Degvielas trūkums attur Bulgārijas, Maķedonijas, Rumānijas un Serbijas tūristus, kuri citos apstākļos labprāt savās automašīnās dotos uz Grieķiju, norāda Tūrisma nozares uzņēmumu asociācija (SETE).

«Pašreizējā situācija draud izvērsies par katastrofu valstij, ekonomikai un tūrismam,» brīdina asociācija.

Taču jau pirms kravas automašīnu vadītāja streika Grieķijas viesnīcās rezervāciju apjoms bija samazinājies par trim procentiem, bet ieņēmumi kritušies par 10 līdz 12%.

«Ja tūrisma nozarē ieņēmumi samazinās par vienu procentu, valsts zaudējusi 1000 darbavietu un ienākumus 200 miljonu eiro (140,56 miljonu latu) apjomā,» skaidro SETE.

Lai gan jūnijā Grieķijas valdība solīja kompensēt papildu izdevumus tūristiem, kas streiku vai dabas katastrofu dēļ būs spiesti uzturēties šajā valstī ilgāk, nekā paredzēts, joprojām nav sniegta plašāka informācija par atlīdzību apmēru un izmaksas kārtību.

Tūrisms nodrošina ap 20% Grieķijas ienākumu.