Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par «Citadeles» vadītāju varētu kļūt Kriss Viljamss

Par bankas «Citadele» vadītāju varētu būt ārvalstu banķieris Kriss Viljamss un viņu plašākai sabiedrībai varētu stādīt priekšā pirmdien, atsaucoties uz neoficiālu informāciju svētdien vēstīja TV3 ziņu raidījums.

Ar «Parex bankas» pārstāvjiem aģentūrai BNS pagaidām nav izdevies sazināties un gūt apstiprinājumu šai informācijai.

Jau vēstīts, ka svētdien noslēdzies «Parex bankas» operacionālās sadalīšanas process un bankas «Citadele» informācijas tehnoloģiju sistēmas ir uzsākušas pilnvērtīgu darbu un notiek maksājumu apstrāde.

Licenci bankai «Citadele» kredītiestādes darbībai Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) izsniedza šogad 29.jūnijā. Bankas valdē strādā valdes priekšsēdētājs Juris Jākobsons, kā arī valdes locekļi Guntis Beļavskis un Valters Ābele. Savukārt bankas padomē strādā padomes priekšsēdētājs Andžs Ūbelis, padomes priekšsēdētāja vietnieks Juris Vaskāns, kā arī padomes loceklis Klāvs Vasks.

Bankas apmaksātais pamatkapitāls ir 103 miljoni latu.

Trešdien, 28.jūlijā, «Parex bankas» valdes un padomes, kā arī bankas «Citadele» valdes un padomes sēdēs tika noslēgts Uzņēmuma pārejas līgums, kas paredz aktīvu nodošanu no «Parex bankas» bankai «Citadele».

Banka «Citadele» pārņem visas Uzņēmuma pārejas līgumā norādītās «Parex bankas» saistības un tiesības, kas izriet no finanšu pakalpojumu līgumiem, kas noslēgti ar klientiem. Banka «Citadele» pārņem visus klientu kontus un to apkalpošanas tiesības un pienākumus. Līdz ar to līdzšinējie «Parex bankas» klienti kļūst par bankas «Citadele» klientiem. Savukārt «Parex bankas» klienti joprojām būs tie kredītņēmēji, kuru saistības saskaņā ar Uzņēmuma pārejas līgumu netiek nodotas bankai «Citadelei».

Pārejas dēļ klientu kontu numuri, maksājumu karšu PIN kodi, internetbankas paroles nemainīsies, un arī noslēgtie depozītu un citi līgumi saglabās savu juridisko spēku, tādēļ klientiem nevajadzēs tos pārslēgt.

Plānots, ka norēķinu kartes ar bankas «Citadele» vārdu ieviesīs pakāpeniski un sākumposmā kartes vēl tiks izsniegs ar «Parex bankas» zīmolu. Pēc «Parex bankas» sadalīšanas bankas emitētās maksājumu kartes turpinās darboties tāpat kā līdz šim, proti, līdz to derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kartes.

Lai ekonomētu līdzekļus, reizē ar jaunu maksājumu karšu dizainu tiks organizēta pāreja uz augstākas kvalitātes maksājumu karšu čipu drošības standartu, tāpēc bankas «Citadele» maksājumu kartes tiks ieviestas pakāpeniski līdz gada beigām un sākumposmā, klientiem apmainot nozaudētās vai izsniedzot jaunas maksājumu kartes, tās būs ar «Parex bankas» logotipu.

Banka «Citadele» no «Parex bankas» pārņems arī sadarbību ar «American Express», kļūstot par vienīgo partneri Latvijā un Lietuvā, kam ir tiesības emitēt «American Express» kredītkartes. «American Express» kredītkartes ar bankas «Citadele» zīmolu tiks izsniegtas no šā gada 1.decembra.

Savukārt bankas «Citadele» nosaukuma ieviešanu un izkārtņu nomaiņu visās bankas filiālēs un klientu apkalpošanas centros plānots veikt līdz šā gada beigām.

Pakāpeniski tiks mainīti arī «Parex bankas» meitasuzņēmumu nosaukumi, tostarp dzīvības apdrošināšanas kompānija «Parex Dzīvība» pārtaps par «Citadele Life», līzinga kompānija «Parex līzings un faktorings» nosaukumu mainīs pret «Citadele līzings un faktorings», Ieguldījumu pārvaldes sabiedrība kļūs par «Citadele Asset Management», bet privātais pensiju fonds «Parex atklātais pensiju fonds» kļūs par «Citadele atklātais pensiju fondu».

Jau vēstīts, ka valdība 23.martā pieņēma lēmumu par «Parex bankas» restrukturizācijas modeli, nodalot daļu aktīvu jaunā bankā. Šo modeli atbilstoši Eiropas Komisijas noteiktajām vadlīnijām valdībai rekomendēja īstenot piesaistītais starptautiskais finanšu konsultants «Nomura International plc», jo tam esot būtiskas priekšrocības attiecībā uz valsts noguldījumu atgūšanu un bankas klientu interesēm. Atbilstoši restrukturizācijas modelim no «Parex bankas» tiek izdalīta daļa aktīvu un veidota jauna banka - «Citadele».

«Parex banka», kas tobrīd bija otrā lielākā Latvijas banka, 2008.gada rudenī vērsās pēc valdības palīdzības, lai izvairītos no finanšu problēmām, kuras bankai draudēja rasties pasaules finanšu krīzes dēļ. Lai atbalstītu banku, valdība 2008.gada 8.novembrī pieņēma lēmumu kļūt par «Parex bankas» kontrolpaketes īpašnieci, iegūstot 51% bankas akciju. Savukārt 3.decembrī valdība ārkārtas sēdē jau nolēma pārņemt 84,83% «Parex bankas» akciju, papildus jau iepriekš pārņemtajam 51% bankas akciju iegūstot arī bankas līdzšinējiem lielākajiem akcionāriem Valērijam Karginam un Viktoram Krasovickim atlikušos 34% akciju.