Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jaunu automašīnu pārdošana Japānā turpina pieaugt

Japānā šā gada jūlijā pārdotas 333 403 jaunas automašīnas, kas ir par 15% vairāk nekā attiecīgajā laika periodā pērn, teikts pirmdien izplatītajā Japānas Automašīnu tirgotāju asociācijas paziņojumā.

Tādējādi automašīnu tirdzniecība valstī palielinājusies jau 12.mēnesi pēc kārtas, galvenokārt pateicoties degvielu taupošu automobiļu pieprasījuma kāpumam, ko veicina valdības ieviestie ekonomikas stimulēšanas pasākumi.

Tajā pat laikā Japānas autobūves kompānijas «Toyota Motor Corp.» pārdošanas apjoms jūlijā valstī pieaudzis par 19,1% - līdz 161 444 vienībām.

Savukārt šā gada pirmajos septiņos mēnešos kompānija Japānā pārdevusi 995 282 automašīnas, un tas ir par 38,4% vairāk nekā pirms gada.

Toties «Honda Motor Co.» realizācijas apjoms iepriekšējā mēnesī palielinājies par 14,5%, «Nissan Motor Co.» - par 2,3%, «Mitsubishi Motor Corp.» - par 31,9%, bet «Mazda Motor Corp.» - par 27,7%.

Tāpat jūlijā jau septīto mēnesi pēc kārtas Japānā pieaudzis kompaktklases automašīnu pārdošanas apjoms, palielinoties par 8,6% - līdz 153 203 vienībām.

Taču autoražotāji brīdina, ka turpmāko mēnešu laikā varētu piedzīvot automobiļu tirdzniecības kritumu, kad septembrī Japānas valdība pārtrauks īstenot subsīdiju programmu videi draudzīgu automašīnu iegādei.