Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jansons: visiem treneriem liels paldies

Latvijas U-18 basketbola izlases galvenais treneris Ziedonis Jansons, kura vadībā juniori svētdien Viļņā izcīnīja Eiropas čempionāta (EČ) bronzas medaļas, uzskata, ka, nākamajā sezonā turpinot smagi strādāt, attīstoties un pilnveidojot savas prasmes, arī pēc gada U-19 pasaules čempionātā (PČ), kas norisināsies Latvijā, komandai būs labas izredzes pacīnīties par augstu vietu.

Labākais sagatavošanās variants būtu, ja šīs komandas kodols sezonas laikā spēlētu vienā komandā Latvijas Basketbola līgā (LBL). «Labākais būtu saglabāt izlases kodolu kā komandu, kas spēlētu LBL. Taču es kā treneris to nevaru izlemt, par to jādomā basketbola vadībai,» uzskata Jansons.

Atgriežoties mājup no EČ Lietuvā un saņemot apsveikumus no Latvijas Basketbola savienības (LBS) pārstāvjiem un tuviniekiem, Jansons sarunā ar žurnālistiem neslēpa, ka vēl pirms turnīra zinājis, ka viņa vadītās komandas puiši var uzvarēt jebkuru pretinieku. «Puišus pazīstu vairākus gadus, zinu, kā viņi ir auguši un attīstījušies. Mums visiem bija ticība, ka varam uzvarēt jebkurus pretiniekus un varam arī jebkuram zaudēt, taču vienotība un attieksme pret darāmo bija tas, kas ļāva vairāk uzvarēt,» piebilda treneris.

Kā svarīgu faktoru panākumā viņš uzsvēra treniņdarba pirmajā dienā 15. jūnijā visai komandai kopīgi norunāto, ka turpmākā pusotra mēneša laikā visi domās tikai pozitīvi, sīkās nebūšanas noliekot malā. «Eiropā visi māk spēlēt basketbolu, bet mēs pierādījām, ka tomēr par lielāko daļu mākam spēlēt labāk,» priecājās Jansons, īpaši uzsverot ne tikai savu, bet arī kolēģu paveikto, audzinot U-18 izlases spēlētājus. «Visiem treneriem, kas strādājuši ar šiem puišiem, kas viņus audzinājuši, liels paldies, jo šie puiši mūsu ar Daini Bertānu rokās visi kopā nonāca pusotru mēnesi pirms čempionāta,» atzina Jansons.

Pēc gada šī komanda vai tās lielākā daļa varēs spēlēt pasaules U-19 čempionātā. Jansons sacīja, ka pašlaik viņam ar pasaules čempionātu nav nekādas saistības, jo viņš vismaz pagaidām ir bijis tikai U-18 izlases treneris. «Domājot par pasaules čempionātu, nevajag zaudēt optimismu. Ja ieguldīs darbu, strādās un attīstīsies, tad mums nebūs pamata būt pesimistiem,» uzsvēra treneris.

Jansons nesteidzās prognozēt, vai pasaules čempionātā cīņas būs krasi grūtākas nekā Eiropas čempionātā, jo pats šādā turnīrā līdz šim klātienē nav bijis, tomēr līdzšinējā informācija liecinot, ka pirmajā grupu turnīrā vismaz viena spēle varētu būt arī vieglāka, jo pasaules čempionātā spēlē arī Āfrikas un Āzijas reģionu komandas. «Viena komanda nosacīti varētu būt vājāka, un pirmajā kārtā varbūt varētu būt arī vieglāk, taču pēc tam jau pretī nāks tādas basketbola lielvalstis kā ASV, Argentīna un citas. Tur vieglu spēļu nebūs, tāpat kā nebija šajā čempionātā,» viņš sacīja.

EČ bronzas medaļnieku galvenais treneris teica, ka gada laikā komanda vēl var krietni progresēt, lai gan salīdzinājumā ar citām valstīm resursi nav tik lieli kā gribētos. «Jau šajā čempionātā gandrīz katrā komandā pamatcentrs bija augumā no 2,15 līdz 2,20 metriem. Mums pamatcentram ir 1,99 metri, bet otram centram - 2,02 metri. No otras puses, tas nāca arī par labu, jo visa komanda to centās kompensēt ar cīņu. Ne velti mēs bijām vadošie pēc izcīnītajām atlēkušajām bumbām un pēc mazāk ielaistajiem punktiem. Mazais sastāvs pret garākiem pretiniekiem cīnījās ļoti labi,» klāstīja Jansons.

Pirms čempionāta viņš apzinājis visus iespējamos izlases kandidātos, apzvanot arī šā vecuma trenerus visā Latvijā, lai tikai kāds nebūtu piemirsts. «Man sākumā sanāca 21 kandidāts. Tas nav daudz,» atzina treneris. Tiesa, gada laikā situācija vēl var mainīties, kā to pierādot Jāņa Timmas gadījums, kurš vēl pirms diviem gadiem savā komandā nav bijis starp līderiem.

Pasaules čempionāti U-19 vecuma izlasēm norisinās kopš 1979. gada. Līdz 2007. gadam, kad turnīrs notika Serbijā, čempionāts tika rīkots reizi četros gados, bet tagad - reizi divos gados. Pērn Jaunzēlandē čempionu titulu izcīnīja ASV jaunie basketbolisti. Latvijā notiks desmitais šāds turnīrs basketbola vēsturē. Līdz šim Latvijas jaunie basketbolisti tikai vienu reizi ir spēlējuši šādā turnīrā, kad 1999. gadā tika iegūta 9. vieta.