Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

PLL pārmet «Vienotībai» administratīvo resursu šķērdēšanu

Politiskā apvienība «Par Labu Latviju!» (PLL) pieprasa «Vienotības» Saeimas un pašvaldību deputātiem izbeigt administratīvo resursu šķērdēšanu savu politisko pasūtījumu izpildei, nepamatoti rosinot dažādas pārbaudes, informē politiskā apvienība.

Apvienība uzskata, ka sistemātiska nepamatotu pārbaužu rosināšana, lai iegūtu papildu publicitāti, nedrīkst būt priekšvēlēšanu kampaņas elements, jo tādējādi tiek nelietderīgi izmantota nodokļu maksātāju nauda, savukārt kontrolējošām iestādēm tiek atņemts laiks pamatotu iesniegumu izvērtēšanai.

«Vienotības» deputāta kandidāta Aināra Latkovska rosinātā pārbaude par Baibas Rozentāles apstiprināšanu Latvijas Infektoloģijas centra direktores amatā bija daļa no deputāta kandidāta priekšvēlēšanu kampaņas, kurā personiskā labuma gūšanai izmantots Saeimas deputāta statuss, konstatējuši PLL juristi.

«Pēc vairāku mēnešu pārbaudes Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) konstatēja, ka bijušās ministres atgriešanās ārstniecības iestādes vadītājas amatā ir likumīga. Šāds atzinums jau iepriekš bija paredzams, jo Baibu Rozentāli Latvijas Infektoloģijas centra direktores amatā iecēla Valda Dombrovska (JL) vadītās valdības iekšlietu ministre, pildīdama veselības ministres pienākumus. Ja šis lēmums izrādītos nelikumīgs, atbildība būtu jāprasa no pārbaudes rosinātāja partijas biedres. Tas liek secināt, ka politisko pasūtījumu veikt pārbaudi par konkurējošās partijas pārstāvi Latkovskis sagatavoja, labi zinādams, ka pārmetumiem nav pamata un vienīgais iemesls ir priekšvēlēšanu kampaņa,» norāda bijušais reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns (TP).

PLL pārstāvji Saeimā jau nosūtījuši vēstuli KNAB, pieprasot informāciju par veiktās pārbaudes izmaksām. Pēc to noskaidrošanas deputāti pieprasīs Vienotībai segt valstij nodarītos zaudējumus.

Tāpat politiskā apvienība «Par Labu Latviju!» aicina pašvaldības veikt aprēķinu par papildu izdevumiem, kas radušies dēļ Dombrovska nepamatoti ierosinātās izmeklēšanas par skolēnu autobusu piegādi, kā rezultātā autobusi netiks piegādāti iepriekš plānotājā termiņā.