Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas Pasta zaudējumi pērn – 159 000 latu

Latvijas Pasts pagājušajā gadā strādājis ar 159,3 tūkstošu latu zaudējumiem, kas salīdzinot ar 2008. gadu ir maz, teikts uzņēmuma paziņojumā. Gadu iepriekš uzņēmums strādājis ar 3,5 miljonu latu zaudējumiem.

«Latvijas Pasta attīstība notiek līdzsvaroti un mērķtiecīgi atbilstoši izstrādātajam biznesa plānam. Mēs turpināsim attīstīt uzņēmuma pamatdarbības veidus, sevišķu uzmanību pievēršot sniedzamo pakalpojumu rentabilitātes un kvalitātes paaugstināšanai,» norāda Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Aivars Veiss.

Auditētie 2009. gada finanšu rezultāti liecina, ka Latvijas Pasta  neto apgrozījums pagājušā gadā sasniedza 44,19 miljonus latu, kas ir par 2,93 miljoniem latu vai  6,2%  mazāks nekā 2008. gadā. Šāds samazinājums lielākoties ir saistīts ar universālo pasta pakalpojumu apjomu kritumiem. Latvijas Pasts 2009. gadā ir būtiski uzlabojis finanšu rezultātus salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem.

Pārdotās produkcijas ražošanas izmaksas, salīdzinot ar 2008. gadu ir samazinājušās par 6,86 miljoniem latu vai  14,1%. To pamatā nodrošināja veiktās strukturālās reformas un iekšējo procesu optimizācija.

2009. gadā Latvijas Pasts veicis organizatoriskas un strukturālas izmaiņas, realizējot visu izmaksu posteņu optimizāciju, pārskatot darba samaksas sistēmu. Gada otrajā pusē tika samazināts atalgojums ražošanas procesā iesaistītajiem darbiniekiem vidēji par 10-15%, bet administrācijas darbiniekiem – vidēji par 20-30%.

2009. gads iezīmējās ar attīstības stratēģijas maiņu. 2009. gada 22.decembrī Ministru kabinetā tika akceptēts biznesa plāns 2010.-2014.gadam, kurš paredz uzņēmuma attīstības un darbības optimizācijas modeli.

«Šā brīža rezultāti pierāda, ka ir izdevies panākt pagriezienu Latvijas Pasta attīstībā, ir izdevies apturēt iepriekšējos gados izveidojošos kritumu. Rezultāti liecina par pozitīvām tendencēm pasta attīstībā. Zudušas šaubas, ka Latvijas Pasts nākotnē varētu atteikties no savām pozīcijām, drīzāk uzņēmums tās nostiprinās,» norāda satiksmes ministrs Kaspars Gerhards (TB/LNNK).