Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jūlijs bijis vissiltākais kopš 1914. gada

Ar mēneša vidējo gaisa temperatūru +21,5 grādi šī gada jūlijs ir bijis vissiltākais vasaras vidus mēnesis Latvijā pēdējos 95 gados, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Atsevišķu, visilgāk darbojošos novērojumu staciju Ventspilī un Liepājā informācija liecina, ka vēl mazliet siltāks, vismaz Kurzemes pusē, varēja būt 1914. gada jūlijs. Savukārt Ainažos par vienu grāda desmitdaļu siltāks ir bijis 1992. gada jūnijs. Citviet Latvijā 2010. gada jūlijs ir bijis vissiltākais.

Pēdējos 94 gados vissiltākā – 2001. gada  jūlija - vidējā gaisa temperatūra kopumā Latvijā šogad pārspēta par 1,7 grādiem, bet atsevišķās Latvijas vietās no 0,5 līdz 1,9 grādiem.

Piecpadsmit mēneša dienās gaiss Latvijā sakarsa virs +30 grādiem, bet visaugstāk – līdz +34,8 grādiem - termometra stabiņš pakāpās 13. jūlijā Ventspilī.

Tā bija Ventspils meteoroloģisko novērojumu vēsturē viskarstākā diena, kas tikai par 1,6 grādiem atpalika no visas Latvijas visaugstākās gaisa temperatūras: +36,4 grādiem, kas reģistrēta 1943. gada 4. augustā Daugavpilī.

Lai arī citviet jauni visa mēneša rekordi netika uzstādīti, 14 dienās dažādas Latvijas vietas tika pie jauniem konkrētās dienas konkrētajā vietā maksimālās gaisa temperatūras rekordiem.