Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievijas anomālais karstums sasniegs arī Latviju

Pašreizējās sinoptiķu prognozes liecina, ka anomālais karstums, kas ilgstoši valda Krievijā, piektdien sasniegs Latviju un valsts austrumos gaisa temperatūra var paaugstināties līdz +37 grādiem.

Tādā gadījumā tiktu pārspēts visas Latvijas karstuma rekords. Visaugstākā gaisa temperatūra, kas jebkad dokumentēta Latvijā, ir +36,4 grādi. Tā reģistrēta 1943. gada 4. augustā Daugavpilī.

Latvija ir uz robežas starp vēsāku gaisu Centrāleiropā un lielu svelmi Krievijā. Trešdien un ceturtdien gaidāma neliela temperatūras pazemināšanās, bet piektdien lielā valsts daļā termometra stabiņš varētu pakāpties virs +30 grādiem, valsts austrumos līdz pat +35..+37 grādiem. Brīvdienās no rietumiem, visticamāk, pakāpeniski ienāks vēsākas gaisa masas, bet sestdien valsts galējos austrumos vēl iespējama +35 grādu svelme.

Visaugstākā gaisa temperatūra prognozēta Latvijas austrumu pierobežā - Mudavas zemienē. +37 grādu svelme gaidāma, piemēram, Kārsavā un Zilupē. Tomēr šajā apkaimē nav nevienas Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumu stacijas, tādēļ pati augstākā gaisa temperatūra, visticamāk, netiks oficiāli reģistrēta. Tuvākās meteoroloģisko novērojumu stacijas izvietotas Alūksnē, Rēzeknē un Gulbenē. Tās atrodas salīdzinoši augstu virs jūras līmeņa, kur gaisa temperatūra šādos apstākļos parasti ir par vienu diviem grādiem zemāka.

Jau vēstīts, ka 29. jūlijā Somijā tika reģistrēts jauns karstuma rekords - Joensū lidostā valsts austrumos gaiss sakarsa līdz +37,2 grādiem. Līdz ar to jaunais Somijas maksimālās gaisa temperatūras rekords pārspēj Latvijas rekordu. Savukārt Krievijas Eiropas daļā gaisa temperatūra šovasar pārsniegusi +40 grādu atzīmi.