Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Igaunijas EP deputāts: Krievijai Latvija vajadzīga vairāk, nekā Latvijai-Krievija

Baltijas valstis Krievijai šobrīd ir vairāk vajadzīgas nekā Latvijai, Lietuvai un Igaunijai- Krievija, tā intervijā «Latvijas Avīzei» atzinis Eiropas Parlamenta deputāts no Igaunijas Tunne Kelams. Viņš uzskata, ka svarīgi ņemt vērā šo argumentu, un «nelēkāt pēc austrumu kaimiņu stabules», veidojot turpmākās attiecības ar šo kaimiņu.

Pēc Kelama teiktā, kaut arī Krievijas tonis attiecībā pret Latviju kļuvis maigāks, Krievija pret Baltijas valstīm joprojām īsteno «veco labo spēli «labais policists, sliktais policists», kuras noteikumus var pieņemt tikai īstermiņā domājoši politiķi un uzņēmēji, cerot, ka  būs labas attiecības, ka būs priekšrocības biznesā, ja maksāsim prasīto cenu – aizvērsim muti. Kelams norāda, ka ilgtermiņā šāda pieeja izgāžas un pieredze rāda, ka bez īstas demokrātijas un sabiedrības varas ieviešanas Krievijā bizness lemts neveiksmei.

«Šodien Krievijai Baltijas valstis ir vajadzīgas vairāk, nekā mums, Baltijas valstīm, ir vajadzīga Krievija. Krievijā valda liela krīze, un tās ir totalitāra režīma sekas. Ja nekas nemainīsies, Krievijā kļūs tikai sliktāk, nevis attīstība ies uz augšu, «norāda Tunne. Viņš uzsver, ka Baltijas valstīm neapšaubām ir «jāveido labas atiecības ar Krieviju, bet ne pēc Krievijas noteikumiem un ne pēc pirmā svilpiena».

«Nedrīkst aizmirst, ka Krievijas lielā politika joprojām ir sašķelt Eiropas Savienību, NATO, vājināt to dalībvalstis un izspēlēt tās citu pret citu, kā jau to esam pieredzējuši Baltijas valstīs. Tā ka uz attiecībām ar Krieviju ir jāskatās ilgtermiņā, jāveido izsvērta sadarbības politika, nevis jāļaujas emocijām no pirmajām uvertīrām par iespējamo sadarbību. Krievija respektē kaulēšanos, stingras pozīcijas un stingru valodu,» norāda Kelams.