Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Astronoms: Zemei tuvojas magnētiskā vētra, bet mēs to ne redzēsim, ne jutīsim

Nedēļas nogalē uz Saules notikušas divas vētras, kuru rezultātā Zemes virzienā izmestas lielas jonizētu atomu masas. Tās Zemei nesīšot spēcīgas magnētiskās vētras, vēstī «Telegraph». Latvijas Universitātes Astronomijas institūta pētnieks Ilgonis Vilks sarunā ar portālu «Apollo» sacīja: «Zemei tuvojošos magnētisko vētru ne redzēsim, ne jutīsim».

Uz Saules virsmas notikušos uzliesmojumus pagājušās nedēļas nogalē fiksēja arī NASA jaunā Saules dinamikas observatorija.

Vilks norādīja, ka šāda aktivitāte, kas izpaužas kā izvirdums vai uguņošana uz Saules Latvijas iedzīvotājus diez vai var stipri ietekmēt.

Notikuši divi jonizētu gāzu izvirdumi, kas bija vērsti pret Zemi, taču tie, iespējams, pārvietojas ar dažādu ātrumu. Jonizētās gāzes masas Zemi sasniegs otrdien vai naktī uz trešdienu, kad tās saskarsies ar Zemes magnētisko lauku.

LU Astronomijas institūta pētnieks «Apollo» pastāstīja, ka arī vizuāli Latvijas iedzīvotājiem nenāksies vērot nekādas īpašas pārmaiņas. Zemes ziemeļos un dienvidos parasti pēc šādām aktivitātēmu uz Saules, ir vērojamas krāšņas polārblāzmas.

Lai arī «Telegraph» vēstī, ka jonizēto gāzu masas varētu apdraudēt arī ap Zemi riņķojošos satelītus, Vilks norāda, ka šādas magnētiskās vētras notiekot apmēram 10 reizes gadā. Cilvēku uztraukums par šādām lietām esot pārspīlēts, uzskata Astronomijas institūta pētnieks.