Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nepalielinās sodu par ekspluatācijā nenodotu ēku lietošanu

Ministru kabinets 3.augustā, lēma apturēt grozījumu Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā tālāko virzīšanu un nepalielināt sodu par ekspluatācijā nenodotu ēku lietošanu, portālu «Apollo» informēja Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļa.  

Kā jau iepriekš ziņots, saskaņā ar grozījumiem likumā «Par nekustamā īpašuma nodokli», 2009.gada 12.novembrī starpinstitūciju saskaņošanai tika nodots likumprojekts grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (APK), kas paredzēja palielināt naudas soda maksimālo robežu par būves izmantošanu pirms tās nodošanas ekspluatācijā. Tika prognozēts, ka likumprojekts atturēs indivīdus no administratīvi sodāmo darbību izdarīšanas, veicinās būvju nodošanu ekspluatācijā un sekmēs nekustamā īpašuma nodokļa nomaksu par dzīvojamām mājām, dzīvokļu īpašumiem, daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām un inženiertehniskām būvēm. 

Izskatot likumprojektu «Par nekustamā īpašuma nodokli» Saeimā, tika ietverta norma, kura nosaka, ka ar  nekustamā īpašuma nodokli apliek arī  kadastra reģistrā reģistrētas, bet ekspluatācijā nenodotas ēkas, un inženierbūves. 

Līdz ar to, grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā zaudēja savu aktualitāti,  jo ar nekustamā īpašuma nodokli tiek apliktas ne tikai ekspluatācijā nodotas ēkas, bet arī tādas, kuras ir reģistrētas kadastra reģistrā. 

To, ka šāda soda palielināšana neveicinās sākotnēji izvirzītā mērķa sasniegšanu, apstiprināja arī Ekonomikas ministrijas veiktā aptauja 30 būvvaldēs no dažādiem Latvijas reģioniem, kā arī Iekšlietu ministrijas Informācijas centra statistikas datu pārskats par piemērotajiem soda veidiem un apjomu, kas tiek piemērots vai nu minimālā apmērā, vai netiek piemērots nemaz. 

Ņemot vērā visu iepriekšminēto, nolemts apturēt APK likumprojekta tālāku virzību.