Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vecākajam vēlēšanām pieteiktajam kandidātam ir 86 gadi, bet jaunākajam – 21

Otrdien noslēdzās deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana 10.Saeimas vēlēšanām. Pēdējā sarakstu iesniegšanas dienā Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) netika iesniegts neviens deputātu kandidātu saraksts. Līdz ar to 10.Saeimas vēlēšanām ir pieteikti 13 partiju un partiju apvienību deputātu kandidātu saraksti un 1239 deputātu kandidāti, portālam «Apollo» pavēstīja CVK pārstāve Kristīne Bērziņa. 

No 13 kandidātu sarakstiem septiņus kandidātu sarakstus iesniegušas politisko partiju apvienības, bet sešus kandidātu sarakstus politiskās partijas. 

Salīdzinot ar iepriekšējām Saeimas vēlēšanām, kas notika 2006.gadā, iesniegto kandidātu sarakstu skaits samazinājies par sešiem sarakstiem jeb 32 procentiem, bet vēlēšanām pieteikto deputātu kandidātu skaits pieaudzis par 215 kandidātiem jeb 21 procentu. Uz vienu deputāta vietu 10.Saeimā pretendē vidēji 12 deputātu kandidāti.

Rīgas vēlēšanu apgabalā pieteikti 375 kandidāti, Vidzemes vēlēšanu apgabalā – 298, Latgales vēlēšanu apgabalā – 207, Zemgales vēlēšanu apgabalā - 191, bet Kurzemes vēlēšanu apgabalā – 168 deputātu kandidāti.

Pārsvarā novērojama tendence, ka kandidāti ir pieteikti tā vēlēšanu apgabala kandidātu sarakstā, kur atrodas arī kandidāta dzīvesvieta. Tā no Rīgas vēlēšanu apgabalā pieteiktajiem kandidātiem 84 procenti arī dzīvo Rīgas vēlēšanu apgabalā. Kurzemes vēlēšanu apgabalā dzīvo 74 procenti Kurzemes vēlēšanu apgabalā pieteikto kandidātu, Vidzemes vēlēšanu apgabalā - 69 procenti, Latgales vēlēšanu apgabalā – 68 procenti, bet Zemgales vēlēšanu apgabalā - 65 procenti kandidātu.

No visiem 10.Saeimas deputātu kandidātiem 72 procenti kandidātu ir vīrieši, bet 28 procenti kandidātu – sievietes. Lielākajai daļai jeb 80 procentiem deputātu kandidātu ir augstākā izglītība, 20 procentiem – vidējā izglītība, bet diviem deputātu kandidātiem -pamata izglītība.

Visvairāk deputātu kandidātu ir vecumā no 41 līdz 50 gadiem –26 procenti un vecumā no 51 līdz 60 gadiem –25 procenti kandidātu. Vidējais 10.Saeimas deputātu kandidātu vecums ir 45,9 gadi. Vecākajam vēlēšanām pieteiktajam kandidātam ir 86 gadi, bet jaunākajam kandidātam – 21 gads.

10.Saeimas vēlēšanām pieteikti arī 87 pašreizējās, 9.Saeimas, deputāti.

Starp 10.Saeimas deputātu kandidātiem lielākā daļa jeb 73 procenti kandidātu ir latvieši, bet 9 procenti kandidātu ir krievu tautības, taču tāpat starp kandidātiem ir armēņi, baltkrievi, čigāni, ebreji, igauņi, karēļi, libānieši, lietuvieši, lībieši, moldāvi, poļi, ukraiņi, uzbeki un vācieši. 14 procenti deputātu kandidātu izvēlējušies iespēju savu tautību nenorādīt.

www.cvk.lv

Šonedēļ iesniegtos deputātu kandidātu sarakstus CVK reģistrēs rīt, 4.augustā, plkst. 9.30.
10.Saeimas vēlēšanām reģistrēto kandidātu sarakstu numuru izloze notiks piektdien, 6.augustā, plkst.12 Saeimas nama Sarkanajā zālē.

10.Saeimas vēlēšanas notiks šā gada 2.oktobrī.