Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nolemj nepārvietot nelaiķa Polijas prezidenta piemiņas krustu

Polijas varasiestādes otrdien nolēmušas nepārvietot prezidenta pils priekšā nelaiķa valsts galvas Leha Kačiņska piemiņai uzstādīto koka krustu. Iecere to aizvākt bija izraisījusi plašus protestus.

«Krusts no prezidenta pils priekšas otrdien netiks aizvākts,» žurnālistiem apliecināja vecākais prezidenta padomnieks Jaceks Mihalovskis.

Iepriekš policija bija spiesta lietot asaru gāzi pret protestētājiem, kas mēģināja izlauzties cauri ap krusta apkaimi izveidotajiem policijas nožogojumiem.

Pagājušajā nedēļā prezidenta pils pārstāvji, Varšavas arhibīskaps un skautu organizācijas paziņoja, ka pēc 10.aprīļa Smoļenskas aviokatastrofas skautu uzstādītais krusts augustā tiks pārvietots uz netālo Annas baznīcu.

Tomēr nelaiķa prezidenta atbalstītāji un radi, arī viņa dvīņu brālis un konservatīvās opozīcijas līderis Jaroslavs Kačiņskis, pieprasījuši, lai krusts paliek pils priekšā kā piemiņas zīme katastrofas upuriem.