Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jezdakova noliedz kontrabandas piesegšanu un politisku ietekmi VID

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Nelija Jezdakova noliedz politisku ietekmi ieņēmumu dienestā, kā arī iespēju, ka VID amatpersonas piesegtu kontrabandu.

Lai gan VID līdz šim gan tieši, gan netieši ticis saistīts ar politiku, Jezdakova aģentūrai LETA noliedzoši atbildēja uz jautājumu, vai viņai bija jādod kādi solījumi, piemēram, partijai «Jaunais laiks». «Nē, paldies Dievam,» sacīja VID vadītāja.

Viņa uzsvēra, ka situācija ap VID iepriekš «bija izveidojusies ne visai patīkama», uzsverot, ka valsts iestāde nekādā gadījumā nedrīkst būt politizēta.

«Bieži vien tie paši politiķi nesaprot, ko mēs drīkstam, ko nē. Ir izveidots kaut kāds mīts par VID, ka mēs ar kādu cīnīsimies pastiprināti. Ar kontrabandistiem - jā, taču tas nenozīmē, ka tā ir partijas piekritība. Man ir vienalga, kāds viņš ir - oranžais, zilais, zaļais, baltais vai sarkanais. Ja viņš ir kontrabandists, tad viņš ir kontrabandists. Arī visas mūsu sistēmas, kuras analizē riskus un atlasa kandidātus, ko apmeklē nodokļu inspektors (..). Sistēmai ir grūti saprast, kuras partijas kandidāts ir izvēlēts,» sacīja Jezdakova.

Viņa norādīja, ka VID darbs cigarešu kontrabandas atklāšanā šogad, salīdzinot ar pērno, ir uzlabojies vismaz uz pusi, ja ne vairāk, tāpat VID atklāj arī arvien lielākus narkotisko vielu apjomus, ko VID vadītāja skaidroja gan ar VID iegūto pieredzi, gan narkotiku meklēšanas suņu apmācību.

Pieauguši arī VID atklātā kontrabandas spirta apjomi, un VID šogad atklājis jau 300 tonnas spirta, taču, salīdzinot ar tabakas kontrabandu, tās neesot VID lielākās galvassāpes. Ievērojami pieauguši atklāto narkotisko vielu apjomi, pastāstīja Jezdakova.

Vaicāta, ko atbildētu skeptiķim, kurš teiktu, ka spirta kontrabandu VID neatklāj tāpēc, ka kontrabandistiem VID ir kāds «jumts», kas to piesedz, VID vadītāja sacīja: «Ja es būtu zinājusi, es tādu jumtu būtu izdemolējusi!»

Viņa informēja, ka šā gada pirmajā pusē VID no darba atbrīvojis deviņus darbiniekus, galvenokārt muitas dienestā strādājošos, kas pieļāvuši «kontrabandistiem patīkamu, mums [VID] nepatīkamu rīcību» un kuri vainoti kukuļošanā. Lai situāciju risinātu, notiek optimizācijas pasākumi, tāpat ir mainījies personāls, īpaši Latgalē.

Viņa norādīja, ka VID nevar pilnībā izslēgt korupcijas riskus, arī ņemot vērā darbinieku algas, taču var tos mazināt, norādot: «ja par tādu gadījumu cilvēks ir atlaists, tad nākamais, kas nāks viņa vietā, zinās, ka tā nedrīkst darīt».

Jezdakova sacīja, ka gribētu, lai VID neviens darbinieks netiktu pieķerts kukuļošanā, lai cilvēki strādātu godīgi un «pildītu savus pienākumus kā vajag».