Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bijušo pansionātu «Reģi» varētu izsolīt ne ātrāk kā gada beigās

VAS «Valsts nekustamie īpašumi» (VNĪ) sākusi organizēt bijušā pansionāta «Reģi» īpašuma vērtēšanas procedūru, bet īpašuma izsole varētu notikt ne ātrāk kā šī gada beigās, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja VNĪ pārstāve Daiga Laukšteina.

Jau ziņots, ka Finanšu ministrijas sagatavoto rīkojumu, kas paredz VNĪ izsolē pārdot valsts nekustamo īpašumu «Reģi» Alsungas pagastā, Ministru kabinets apstiprināja 27.jūlijā. 

Vispirms notiks iepirkuma procedūra, lai izvēlētos saimnieciski izdevīgāko sertificētu speciālistu piedāvājumu. «Tikai pēc tam būs iespējams apstiprināt izsoles sākuma cenu, tiks izstrādāti vairāksolīšanas noteikumi, kam sekos izsoles izsludināšana. Tās ir obligātas norises saskaņā ar valsts likumdošanu,» sacīja Laukšteina. 

Viņa piebilda, ka pagaidām vēl grūti prognozēt precīzu izsoles laiku, un tomēr, ja nebūs nekādu neparedzētu aizķeršanos, tā varētu notikt vēl šī gada beigās. 

Finanšu ministrijas sagatavotais rīkojums paredz atļaut VAS «Valsts nekustamie īpašumi» pārdot izsolē valsts nekustamo īpašumu - gandrīz visas domājamās daļas no zemes vienības 5,53 hektāru platībā, astoņas būves un 723 no 1133 domājamām daļām no būves -, kas ierakstīts zemesgrāmatā uz valsts vārda Finanšu ministrijas personā.

Plānots pārdot vēl divas būves, kas atrodas uz zemes vienības un iekļaujas nekustamā īpašuma «Reģi» lietu kopībā. Pircējam par valsts nekustamo mantu būs jāmaksā latos.

Dokumenti liecina, ka nekustamā īpašuma kadastrālā vērtība šā gada 1.janvāri ir bijusi 83 926 lati. 

Finanšu ministrija nekustamā īpašuma pārdošanu pamato ar to, ka īpašums «Reģi» nav nepieciešams valsts pārvaldes funkciju veikšanai, īpašuma sastāvā esošo ēku izmantošanai nepieciešams veikt to rekonstrukciju, kā arī nekustamajam īpašumam nav nomnieka. 

Jau ziņots, ka 2007.gada 23.februāra naktī sociālās aprūpes centrā «Reģi» izcēlās ugunsgrēks, kurā bojā gāja 26 sociālās aprūpes centra iemītnieki - pirmās un otrās grupas invalīdi ar garīgās atpalicības problēmām. Šis ir traģiskākais ugunsgrēks Latvijas vēsturē. 

Kuldīgas policijas veiktās izmeklēšanas rezultāti liecināja, ka ugunsgrēks «Reģos» izcēlies īssavienojuma dēļ ēkas bēniņos.