Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Ober-Haus»: vēl nevar izdarīt secinājumus par Krievijas pircēju ietekmi uz darījumu skaitu

Jūlijā nebija novērojamas būtiskas vidējo sērijveida dzīvokļu cenu izmaiņas Rīgas mikrorajonos, līdz ar to saglabājot pēdējo mēnešu tendenci, cenu stabilizēšanos. Vidējā cenu izmaiņa bija neliela, tikai ~0,35%, tādēļ Jūlijā vidējā sērijveida dzīvokļu cena bija 544,4 eiro/m2. Tāpat kā iepriekšējā mēnesī, vislielākās izmaiņas bija novērojamas trīsistabu dzīvokļu cenās (pakāpās par nepilnu 1%), tās bija vidēji 515 eiro/m2, portālu «Apollo» informēja «Ober Haus Real Estate Latvia» marketinga speciāliste Signe Miķelsone. 

Vienistabas un divistabu sērijveida dzīvokļu cenas uzrādīja nelielas izmaiņas un jūlijā bija attiecīgi 614 eiro/m2 un 559 eiro/m2. Nekādas izmaiņas netika novērotas četristabu dzīvokļu cenās, kuras joprojām saglabājās vidēji 489 eiro/m2. 

Nemainīgi, kā iepriekšējos trijos mēnešos, dārgākie mikrorajoni ir Teika, kur vidējā sērijveida dzīvokļu cena Jūlijā bija 641 eiro/m2, Āgenskalns - 595 eiro/m2, kā arī Mežciems un Purvciems, kur vidējā cena bija 580 eiro/m2. Zemākās sērijveida dzīvokļu cenas bija Bolderājā - 466 eiro/m2, Vecmīlgrāvī - 482 eiro/m2 un Sarkandaugavā - 506 eiro/m2.

Jūlijā novērojama samazināta interese par tādiem rajoniem kā Vecmīlgrāvis un Sarkandaugava. Pircēji mazāk interesējušies arī par dzīvokļiem Zolitūdē. To ietekmē fakts, ka Zolitūdē galvenokārt ir 119.sēriju dzīvokļi ar lielākām platībām - divistabu dzīvokļi - 55m2, trīsistabu - 62m2, četristabu - 84m2 un mājas ir būvētas salīdzinoši nesen, tādēļ pārdošanas cenas ir augstākas. 

Aktivitāte centra dzīvokļu segmentā ir saglabājusi stabilitāti, lai gan mēneša sākumā tika novērota tās samazināšanās, mēneša otrajā pusē aktivitāte atkal palielinājās, jo pieauga Krievijas pircēju, kā arī pircēju no citām bijušajām NVS valstīm, interese. Pircēji no šīm valstīm interesējās par dzīvokļu iegādi Rīgā un Jūrmalā. Daļa pārdevēju, kuri bija pārtraukuši dzīvokļu pārdošanu, cerot uz šiem pircējiem, vasarā atkal piedāvāja savus dzīvok?us. «Par to, cik liels ir bijis reāli notikušo darījumu skaits un kā pircēji no Krievijas ir ietekmējuši situāciju nekustamā īpašuma tirgū, varēs secināt tikai pēc vairākiem mēnešiem. Pašlaik galvenokārt notiek īpašumu apskate un izvēle, kā arī tiek slēgti priekšlīgumi» analizē Aija Āboliņa, SIA «Ober-Haus» valdes locekle. 

Daudzi pircēji skatās dzīvokļus, bet nepērk, jo vēlas, lai cenas tiktu samazinātas (aptuveni par 10-20%). Karstuma ietekmē daļa īpašnieku nevēlas klientiem rādīt dzīvokļus, daži vispār nevēlas tirgot vasarā, jo ir izbraukuši atpūtā ārpus Rīgas vai Latvijas.

Tāpat kā iepriekšējos mēnešos, saglabājās nepietiekams piedāvājums dzīvokļiem centrā. 

Vislielākais pieprasījums saglabājas par dzīvokļiem Klusajā centrā, klienti joprojām vēlas iegādāties remontētus, mēbelētus dzīvokļus ar gāzes apkuri, 3-4 istabas, 80-120 m2, renovētās ēkās, ar automašīnas novietošanas iespējām. 

Aktivitāte darījumos ar jaunajiem projektiem jūlijā joprojām saglabājās iepriekšējā līmenī. Pircēji apskata visus pieejamos projektus, lai pieņemtu pareizo lēmumu.  

Pieprasītākie dzīvokļi jaunajos projektos ir divistabu dzīvokļi, 65-70 m2, 3-4 stāvos, ar pilnu apdari un pēc iespējas tuvāk centram. Interesē dzīvokļi cenu kategorijā no 50 000 - 75 000 eiro. Pieprasītākie rajoni jauno projektu dzīvokļu iegādei ir centrs, tuvais centrs, Purvciems, Teika un tuvā Pārdaugava. Pastiprinātu interesi izrāda pircēji, kuri vēlas iegādāties vairākus dzīvokļus, tādā veidā investējot brīvos līdzekļus. Cenas jaunajiem projektiem ir palikušas nemainīgas un saglabājušas iepriekšējo mēnešu līmeni, galvaspilsētas centrā no 1200 - 2000 eiro/m2 un mikrorajonos no 800 - 1200 eiro/m2.