Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kara prokuratūra: neviena no Smoļenskas avārijas iemeslu versijām nav izslēgta

Polijas ģenerālprokurors Andžejs Seremets pievienojies [s:34433]

Trešdien sasauktajā sanāksmē Seimā Seremets paudis savu satraukumu sakarā ar dokumentu nodošanas novilcināšanu, uzsverot, ka «Polijas izmeklēšana nevar virzīties uz priekšu, kamēr nav saņemti pierādījumi - lidmašīnas borta ieraksti, lidmašīnas atliekas un līķu sekciju protokoli,» vēstī «newsru.com», atsaucoties uz «Itertass».

Tikmēr Kara prokuratūras vadītājs Ireneušs Šelongs paziņojis, ka izmeklēšanai šobrīd pietrūkst pierādījumu, lai formulētu apsūdzību personām - kā no Krievijas, tā Polijas puses-, kas bija atbildīgas par lidojumu. Pēc viņa teiktā, prokuratūra lietu izskatīs formāli, tas ir, izvērtējot, vai attiecīgo personu lēmumi un tiem sekojošās darbības bija likumīgas, un vai to var vērtēt kā iepriekš plānotu noziegumu vai noziegumu bez iepriekšēja nodoma.

Kara prokuratūra apzinājusi lidojumā iesaistītos dienestus, kuru starpā ir arī prezidenta un premjera kanceleja, Aizsardzības ministrija, valsts Drošības dienests, Polijas vēstniecība Maskavā, Nacionālās drošības aģentūra.

Galvenais kara prokurors Kšištovs Paruļskis atzīmējis, ka šobrīd netiek izslēgta neviena no  traģēdijas iemeslu versijām, kuru starpā minēti gan lidmašīnas tehniskie bojājumi, gan ekipāžas neadekvātā rīcība, gan lidojuma neveiksmīgā organizēšana, gan trešo personu darbība. Tiek izvērtēts arī «risks no lidmašīnas ekipāžas puses», «nepilnības lidojuma plānojumā» utt.

Nākamnedēļ tiek plānotas vēl divas sanāksmes. Viena no tām - saistībā ar notikumiem kopš lidmašīnas pacelšanās brīža līdz traģiskajam incidentam, otra - par lidmašīnas ekipāžas kontaktiem ar Smoļenskas lidostas dispečeriem.