Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Katrā trešajā uzņēmumā PVD konstatē higiēnas pārkāpumus

Jūlija pēdējā nedēļā Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori pārbaudīja 315 pārtikas izplatīšanas uzņēmumus, 28% no pagājušajā nedēļā pārbaudītajiem uzņēmumiem konstatējot higiēnas prasību pārkāpumus.

15% no pārbaudītajiem uzņēmumiem konstatēti temperatūras režīmu pārkāpumi, bet 7% no pārbaudītajiem uzņēmumiem PVD inspektori konstatēja pārtikas produktus ar beigušos derīguma termiņu.

Sastādīts 31 administratīvais protokols, 27 gadījumos par konstatētajiem pārkāpumiem piemēroti naudas sodi.

Divos gadījumos PVD inspektori apturējuši pārtikas produktu - gaļas un gaļas produktu, kā arī konditorejas izstrādājumu izplatīšanu, bet 24 gadījumos pārtikas produkti, galvenokārt svaiga gaļa un gaļas izstrādājumi, gaļa un gaļas produkti, kā arī graudaugu, augu izcelsmes un jauktie produkti, izņemti no tirdzniecības. No tirdzniecības izņemto produktu apjoms ir 170,6 kilogrami (kg), bet apturēto produktu apjoms - 3,7 kg.

Kopumā jūlijā PVD inspektori pārbaudījuši 1912 pārtikas izplatīšanas uzņēmumus. Diemžēl pārkāpumi konstatēti gandrīz katrā pārbaudītajā uzņēmumā. Vien 31% no jūlijā pārbaudītajiem pārtikas izplatīšanas uzņēmumiem pārkāpumi nav konstatēti.